وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تولیدات فرهنگی و هنری در کشور نیازمند توجه بیشتری است

1401/12/25 - 15:42 - کد خبر: 89049 نسخه چاپی

نصر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جایگاه و تولیدات فرهنگی و هنری در کشور نیازمند توجه بیشتری است.

به گزارش نصر، محمد مهدی اسماعیلی ظهر پنجشنبه در مراسم گشایش پردیس سینمایی مهر کوهسنگی مشهد اظهار کرد: جایگاه و تولیدات فرهنگی و هنری در کشور نیازمند توجه بیشتری است، با این حال بخش زیادی از زیرساختها در این حوزه طی یکسال اخیر در کشور ایجاد شده، مجموعه‌های فاخری در حوزه سینما و موسیقی در کشور بوجود آمده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وجود اینکه تولید فیلم در کشور بسیار قابل توجه است، گفت: اما عقب ماندگی‌های تاریخی وسیعی در حوزه زیرساختهای سینمایی وجود دارد.
وی گفت: هرچند طی یک سال اخیر ۲۰۰ پرده جدید سینمایی در کشور افتتاح شده است، اما هنوز عدد سالن‌های سینمایی در کشور پایین است و تلاش بر این است که تعداد این سالن‌ها به عدد هزار طی یکسال آینده برسد.
اسماعیی افزود: نیازمند تکمیل و تجهیز ساختارهای فرهنگی و هنری هستیم تا چرخه اقتصادی فرهنگ و هنر بچرخد که خوشبختانه این مهم هم اینک رخ داده است و سالن‌های سینمایی مانند پردیس مهر کوهسنگی مشهد با استانداردهای لازم ساخته شده و نوید بخش توسعه زیرساختهای فرهنگی و هنری در کشور است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گشایش ۹ سالن نمایش پوشیده و سه سالن روزباز، کتابخانه و چندین مرکز تفریحی دیگر در آن مایه مباهات و غرور است.
وی در ادامه گفت: جشنواره فیلم فجر امسال به نقطه عطف و درخشان خود رسید.
اسماعیلی اظهار کرد: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقویت بخشهای فرهنگی و هنری در حوزه نمایش خانگی، سینما و کتاب است، بیش از ۹۰ درصد برنامه‌های تحولی دولت در حوزه‌های مزبور عملیاتی شده که موفقیت بزرگی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحول جدی در گسترش زیرساختهای فرهنگی و هنری است چرا که باید محصولات فرهنگی و هنری، فرصت و بستری برای عرضه کافی به بازار و علاقه مندان به این بخش داشته باشند.
وی افزود: سیاست وزارتخانه توسعه تبادلات فرهنگی و هنری با کشورهای دیگر است که در این راستا تفاهم نامه‌های مشترک زیادی با کشورهای دیگر در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری منعقد شده و موضوع مهم فرهنگ و هنر را در پیمان شانگهای دنبال می‌کنیم که بزودی اجرایی می‌شود.
انتهای پیام/
تولیدات فرهنگی و هنری در کشور نیازمند توجه بیشتری است خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار