خلیفه کل ارامنه آذربایجان تاکید کرد؛

رفتار ایران با اقلیت های مذهبی الگویی برای جهان / تلاش صهیونیست ها برای اختلاف افکنی بین ادیان

1401/12/24 - 08:17 - کد خبر: 88912 نسخه چاپی

نصر: خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: باوجود اینکه 12 سال است در تبریز ساکن هستم ولی به قدری محبت های مردم این شهر زیاد بود که انگار 50 سال در این کشور زندگی کردم و این شهر را همانند خانه خود می دانم.

به گزارش نصر، اسقف اعظم گریگور چیفتچیان، خلیفه کل ارامنه آذربایجان در گفتگو با تعدادی از خبرنگاران گفت: در طی دو سال اخیر بیماری کرونا باعث شد که مردم دنیا ازهم جدا شوند و در زندگی همه مردم تاثیرگذار بود. لطف خداوند بود که این مرحله سخت زندگی را به سلامتی سپری و با ایمان کامل از آن عبور کنیم و از امتحان الهی سربلند بیرون بیاییم.
وی در ادامه افزود: خوشبختانه به حالت قبل از کرونا بازگشتیم و تمام مراسمات مذهبی با آرامش کامل برگزار می شود. علاوه بر آن دیدار های رسمی برای پیگیری کارها هم انجام می شود.

خلیفه کل ارامنه آذربایجان از برگزاری مراسم بزرگ ارامنه در ایران خبر داد و اعلام کرد: امسال مراسم بزرگی با حضور بیش چهار هزار نفر در قره کلیسا ماکو برگزار شد که در همین زمینه از تمامی مقامات ایرانی تشکر می کنم که باعث شدند این مراسم با شکوه تمام برگزار شود.
گریگور چیفتچیان با بیان اینکه تمامی اقلیت های مذهبی در آزادی و آرامش کامل در ایران زندگی می کنند، خاطر نشان کرد: این مدل رفتار با اقلیت های مذهبی الگویی برای جهان است چراکه تعامل کامل و هم زیستی مسالمت آمیز در این کشور وجود دارد. در ایران کلیه ادیان حد و حدود خود را می داند و مسلمانان و مسیحیان اقدامات روزمره خود را انجام می دهند. همانطور که صدای اذان برای مسیحیان بسیار خوشایند است صدای کلیسا هم حالت معنوی برای مسلمانان دارد و این اتفاق را نمی توان در هیچ کشوری مشاهده کرد.
وی افزود: این همزیستی برای ما خوشایند ولذت بخش است که شاید در کمترین نقطه ای در دنیا وجود داشته باشد بطوریکه در کشورهایی مثل امارات، قطر یا کویت حتی اجازه نصب صلیب هم در بالای کلیسا وجود ندارد درحالی که در ایران چنین چیزی اصلا وجود ندارد.
اسقف اعظم با بیان اینکه این زندگی مسالمت آمیز باعث نگاه منفی دشمن به این موضوع شده است، اظهار داشت: این دیدگاه باعث شده است تا برخی ادیان نوساخته ایجاد شود تا بین مسلمانان و مسیحیان تفرقه اندازی کند. اساس مسیحت در کل دنیا یکسان است و تنها برخی از فرهنگ های کشور ها وارد کلیسا شده است اما متاسفانه صهیونیست ها تلاش می کنند در بین ملت ها و ادیان تفرقه بیاندازند تا حکومت کنند. این ادیان نوساخته در برخی کلیسا ها نفوذ کردند و در کشورهایی همچون ارمنستان و همسایه های آن تبلیغاتی انجام می دهند. این ادیان با برخی پیشنهاداتی مردم را اغفال می کنند تا بین مردم اختلاف افکنی کنند.

گریگور چیفتچیان در خصوص زندگی در تبریز گفت: باوجود اینکه 12 سال است در تبریز ساکن هستم ولی به قدری محبت های مردم این شهر زیاد بود که انگار 50 سال است در این کشور زندگی می کنم و همانند خانه خود می دانم. در دیدار با رئیس جمهور ایران هم از محبتی که مقامات و مردم این کشور به مسیحیان داشتند تشکر کردم. البته مسیحیان هم در دوران دفاع مقدس حضور داشتند و در این جنگ 12 شهید و 2 جانباز تقدیم ایران کردند.
خلیفه کل ارامنه آذربایجان در پایان با محکومیت اهانت به پیامبران الهی بیان داشت: جریان مسیحیت تبلیغی صهیونیستی نه به عنوان دین و آئین حداپرستی بلکه توسط برخی قدرت ها و رژیم های معاند با ادیان توحیدی تلاش می کنند تا با صرف هزینه های هنگفت نسبت به تغییر دین ایرانیان اقدام و آموزه های صهیونیستی را تبلیغ کنند. بنابراین پیروان اصیل حضرت مسیح (ع) این اقدامات را محکوم و اعلام می کنند که این عملکرد و آموزه ها ریطی به دین مسیحیت توحیدی ندارد.
انتهای پیام/
رفتار ایران با اقلیت های مذهبی الگویی برای جهان / تلاش صهیونیست ها برای اختلاف افکنی بین ادیان حمیدرضا سامبرانی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار