مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:

تحویل 490 اتاقک و کانکس اسکان موقت به زلزله‌زدگان/ از مرحله اسکان اضطراری عبور کرده‌ایم

1398/09/17 - 13:20 - کد خبر: 8887 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از تحویل 490 کانکس و اتاقک اسکان موقت به زلزله‌زدگان شهرستان‌های میانه و سراب خبر داد و گفت: اسکان دائم زلزله‌زدگان در این مناطق آغاز شده است.

به گزارش نصر، محمدباقر هنربر با اشاره به انتشار خبری در برخی از رسانه‌ها و کانال‌های فضای مجازی مبنی بر سکونت زلزله‌زدگان در چادر، گفت: بنده در خصوص تصاویر مربوط به این خبر که در فضای مجازی منتشر شده است، با هیچ رسانه‌ای مصاحبه نکرده‌ام و نقل قول‌های صورت گرفته در برخی از کانال‌ها واقعیت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: برپایی چادرها در 72 ساعت اول پس از وقوع حادثه، برای اسکان اضطراری زلزله‌زدگان انجام شده بود که اکنون از این مرحله عبور کرده‌ایم و اسکان موقت نیز به پایان رسیده و در برخی از روستاها نیز اسکان دائم زلزله‌زدگان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه برنامه دولت برای اسکان موقت زلزله‌زدگان، احداث اتاقک 12 متری یا کمک بلاعوض 10 میلیون تومانی بود، افزود: در این میان تعدادی از سازمان‌ها، نهادها و بخش خصوصی نیز اقدام به توزیع کانکس در این مناطق کردند.

هنربر گفت: بر این اساس تاکنون 253 اتاقک اسکان موقت و 237 کانکس به خانواده‌های آسیب‌دیده تحویل شده و دو هزار 300 نفر نیز کمک بلاعوض اسکان موقت را دریافت کرده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در خصوص احتمال وجود چادر در این مناطق نیز گفت: همه خانواده‌های زلزله‌زده می‌بایست پس از اسکان موقت، چادرهای خود را تحویل می‌دادند که تا این لحظه تعدادی از این خانواده‌ها، چادرها را تحویل نداده‌اند و اگر در برخی نقاط، چادری هم وجود دارد برای اسکان از آن استفاده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران استان در کنار سایر نیروهای امدادی، عملیاتی، نظامی و انتظامی از اولین دقایق حادثه برای خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان در منطقه حضور داشته است، افزود: ما تا آخرین لحظه در کنار حادثه‌دیدگان خواهیم بود.

انتهای پیام/

تحویل 490 اتاقک و کانکس اسکان موقت به زلزله‌زدگان/ از مرحله اسکان اضطراری عبور کرده‌ایم نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار