خبر/

استقبال لاوروف از توافق ایران و عربستان

1401/12/22 - 22:02 - کد خبر: 88856 نسخه چاپی

نصر: وزیر امور خارجه روسیه دوشنبه شب در گفت وگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه از توافق حاصل شده بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط فیمابین استقبال کرد.

به گزارش نصر، در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه به گفت وگو و تبادل نظر پرداختند.
وزیر امور خارجه روسیه در این گفت وگوی تلفنی از توافق حاصل شده بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای از سرگیری روابط فیمابین استقبال کرد.
طرفین در خصوص موافقتنامه جامع همکاری های بلندت مدت آخرین دیدگاه های خود را مورد توجه قرار دادند.
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه همچنین در خصوص برگزاری نشست چهار جانبه ( ایران، روسیه، ترکیه و سوریه)  به منظور حل مشکلات فیمابین سوریه و ترکیه رایزنی و تبادل نظر کردند.
آخرین تحولات صحنه اوکراین از دیگر موضوعات مورد گفت وگوی دو وزیر امور خارجه بود که طی آن وزیر امور خارجه کشورمان دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در زمینه تمرکز بر راه حل سیاسی و  گفتگو را مورد تاکید قرار داد .
تحولات مرتبط با همکاری های فنی جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی محور دیگر گفت وگو و تبادل نظر تلفنی بین امیرعبداللهیان و لاوروف بود.
انتهای پیام/
استقبال لاوروف از توافق ایران و عربستان خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار