نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی:

اراده‌ای برای تشکیل شرکت مس آذربایجان وجود ندارد!/ امتیازات وزیر صمت برای عبور از استیضاح پس گرفته شد

1401/12/20 - 09:49 - کد خبر: 88678 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و‌اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم توفیق درباره تشکیل شرکت مس آذربایجان به این دلیل است که اراده ای برای این کاروجود ندارد.

به گزارش نصر، احمد علیرضا بیگی در گفت و گویی افزود: از  دولت اول آقای روحانی که نعمت زاده وزیر صمت بود پیگیر این قضیه هستیم و مشخص است که یک مقاومت جدی در رابطه با تحقق آن وجود دارد. تلاش و خواسته آذربایجان برای گرفتن یک هویت حقوقی برای مجموعه مس سونگون و اطلاع از آورده های مالی آن تقاضا وخواسته بزرگی نیست. 
وی ادامه داد: با اینکه رئیس جمهور دستور این کار را صادر کرده و قبل از ایشان هم وزیر صمت چنین دستوری را داده است، اما متاسفانه باید بگویم که هیچ گاه چنین اتفاقی نخواهد افتاد و به تعبیری این کار را انجام نمی دهند، چون از امکان حساب کشی دادن به نمایندگان آذربایجان واهمه دارند! 
وی اظهار داشت: نتیجه کار هم این می شود که برای ساکت کردن مسئولان و نمایندگان استان وعدم مطالبه این خواسته به برادر و داماد این افراد پست هایی را می دهند تا مانع از مطالبه موضوع توسط آنان شوند و آن ها نیز به جهت یک پست گرفتن برای بستگان خود از این مطالبه مهم چشم پوشی می کنند و حقوق مردم این منطقه را فدای مصالح خانوادگی خویش می نمایند. لذا با این وضعیت امکان تحقق وعده تشکیل شرکت مس محال است از این رو که از حساب وکتابشان سردرنیاوریم. 
بیگی اضافه کرد: الان شما ببینید احداث راه خواجه – ورزقان را ده بار به حساب ما نوشته اند! برخوردی که با ما در این رابطه صورت می گیرد، برخوردی مزورانه است!
نماینده مردم تبریز تصریح کرد: رئیس جمهور در خیلی از موارد هم دستور داده اند و کسی به آن عمل نکرده است و مهم عمل به دستور و اجرایی شدن آن است.
بیگی گفت: شرکت  ملی مس خواهان دو هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی برای انجام این دستور است که حتی اگر این مبلغ را اختصاص دهیم، باز این اتفاق نخواهد افتاد. لذا دستور رئیس جمهور در خیلی از موضوعات وجود دارد که نتیجه بخش نبوده است. مگر در رابطه با وعده ساخت ۴ میلیون مسکن که شعار اصلی انتخاباتی رئیس جمهور بود، براحتی نگفتند که شرمنده امکانپذیر نیست؟
این نماینده مردم تبریز تاکید کرد: از  عواملی که منجر به استیضاح وزیر صمت گردید، همین موضوع عدم تشکیل شرکت مس آذربایجان بود اما شما بروید ببینید کدامیک از نمایندگان استان در این موضوع همراهی کردند وکدامیک پشت سر وزیر ایستادند و از او حمایت کردند! 
ویدر پایان‌ابراز داشت: متاسفم که بگویم وزیر از استیضاح عبور کرد و بعد از آن امتیازاتی که به نمایندگان استان داده بود را پس گرفت!
انتهای پیام/
اراده‌ای برای تشکیل شرکت مس آذربایجان وجود ندارد!/ امتیازات وزیر صمت برای عبور از استیضاح پس گرفته شد نصر

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   ایلمان   2 هفته پیش  

حیف تبریز ...
پژوهشیار