شهردار تبریز؛

۲۰ مجموعه مادر و کودک احداث می‌ شود

1401/12/19 - 13:26 - کد خبر: 88655 نسخه چاپی

نصر: شهردار تبریز از احداث و راه اندازی ۲۰ مجموعه مادر و کودک طی 6 ماه نخست سال آینده خبر داد.

به گزارش نصر، یعقوب هوشیار امروز در هشتمین جلسه از سومین دور قرارهای خدمت شهرداری تبریز که در حوزه شهرداری منطقه ۵ تبریز برگزار شد، اظهار کرد: این اقدام در ادامه برنامه‌های شهرداری تبریز در راستای تحقق شهر دوستدار کودک انجام می‌گیرد.
شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص توسعه آرپا دره‌سی طی سال آینده افزود: یکی از مناطقی که سال آینده رونق خواهیم داد، اراضی و تفرجگاه آرپادره‌سی است.
وی با اشاره به احداث زیرساخت‌های آرپادره‌سی یادآور شد: زیرساخت‌های اراضی آرپادره‌سی شامل احداث سه سپتیک و دکل‌های برق‌رسانی انجام شده و ۱۱۰ آلاچیق نیز در این تفرجگاه وجود دارد همچنین سرویس بهداشتی احداث شده است.
شهردار تبریز تصریح کرد: همچنین ۲۵۰ هزار اصله درخت در آرپا دره‌سی کاشته شده است.
هوشیار با تاکید بر اینکه به دنبال حل ترافیک از طریق مسیرگشایی نیستیم، گفت: در پنج سال اخیر، ۳۵۰ هزار دستگاه خودروی شهری به ۷۵۰ دستگاه افزایش یافته است.
وی با اشاره به لزوم توسعه و افزایش حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: روزانه در سطح تبریز ۷۰۰ هزار نفر با اتوبوس و ۴۰۰ هزار نفر نیز با تاکسی و مترو جابه‌جا می‌شوند.
به گفته هوشیار، تبریز تنها شهری است که با ارائه تسهیلات چهار درصدی به تاکسیرانان در راستای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اقدام کرده و این اقدام در دیگر کلان‌شهرها رخ نداده است.
شهردار تبریز متذکر شد: ایستگاه ۱۳ خط ۱ مترو روز سه‌شنبه هفته آینده به بهره‌‌برداری می‌رسد. 
انتهای پیام/
۲۰ مجموعه مادر و کودک احداث می‌ شود خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار