خبر/

انتقاد استاد موسیقی خواننده نوجوان از «عصر جدید»

1398/09/17 - 08:43 - کد خبر: 8833 نسخه چاپی

نصر: چند روز پیش فریدون شهبازیان موسیقی‌دان، آهنگساز و رهبر سابق ارکستر ملی ایران، حضور پارسا خائف در برنامه‌ «عصر جدید» را اتفاقی غلط دانست و از برنامه عصر جدید به شدت انتقاد کرد.

به گزارش نصر، در همین رابطه قادر رودکیان آهنگساز و نوازنده اهل تبریز که استاد پارسا خائف بوده است درباره حضور این خواننده نوجوان در برنامه استعدادیابی و تاثیرش بر روند فعالیت او در عرصه موسیقی گفت: از آن زمان که پارسا وارد برنامه «عصر جدید» شد، عملا موضوع آموزش و یادگیری‌اش تعطیل شد. پارسا پس از حضور در «عصر جدید» با این نگاه به تبریز آمد که آوازش را راحت‌تر بااستادش ادامه دهد،‌ اما از آن زمان تاکنون حتی یک جلسه نیز در کلاسش حضور نیافته است.

وی درباره استعداد پارسا خائف در زمینه موسیقی گفت: پارسا از نعمت خدادادی صدا برخوردار است که برای او موهبت بزرگی محسوب می‌شود. او پسر فوق‌العاده با استعدادی است و می‌توان گفت در این زمینه کم‌نظیر است.

 این نوازنده تبریزی ادامه داد: شما اگر پارسا خائف را طی مصاحبه‌هایی که داشته مورد توجه قرار دهید، خواهید دید که دائم بر این موضوع متمرکز بوده که در جشنواره موسیقی جوان اول شده اما دیده نشده است. این دیده نشدن را درباره دیگر اتفاقاتی که برایش رخ داده، مدام تکرار کرده بود و از این دیده‌نشدن‌ها ناراحت و گلایه‌مند بود. 

او گفت: او می‌خواست مشهور و مشهورتر شود که من شخصا احساس می‌کنم این رویه به هیچ‌وجه به نفع پارسا نبوده است. 

این آهنگساز در ادامه درباره آینده هنری پارسا خائف گفت: پارسا نیز مانند هم‌سن و سالانش در حال رشد است. بسیار بچه‌هایی را دیده‌ام که در کودکی صدای خوبی داشته‌اند و در نوجوانی صدای‌شان تغییر کرده است. مثلا در باکو پسری به نام علم‌الدین بود و حدود ۱۵ یا ۲۰ سال پیش آوازخوان فوق‌العاده‌ای بود و در فستیوالی بین‌المللی هم برگزیده و نفر اول شد و این خبر در آن مقطع سر و صدایی به پا کرد. این بچه پس از ۱۵، ۱۶ سالگی دیگر به هیچ‌وجه نتوانست بخواند که برایش فاجعه بود.  او طی این روند به لحاظ روحی آسیب‌های بسیاری دید و ضربه بزرگی خورد. حال اگر خدایی نکرده پارسا نیز درگیر چنین رویه‌ای شود و صدایش تغییر کند، بسیار بد خواهد بود و روحیه‌اش تحت‌تاثیر قرار خواهد گرفت، البته ما دعا می‌کنیم هیچ‌وقت چنین اتفاقی رخ ندهد.

انتهای پیام/

انتقاد استاد موسیقی خواننده نوجوان از «عصر جدید» نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار