مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی:

ایران به تکنولوژی تولید تراکتور شالیزار دست یافت

1401/12/13 - 13:03 - کد خبر: 88283 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران، از دستیابی به تکنولوژی تولید تراکتور شالیزار خبر داد و گفت: بزودی از تراکتور شالیزار طراحی و تولید شده توسط واحد تحقیق و توسعه تراکتورسازی رونمایی می‌شود.

به گزارش نصر، مصطفی وحیدزاده، شنبه 13 اسفندماه، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تراکتور شالیزار تنها تراکتوری بود که در سبد تولیدات تراکتورسازی و کشور خالی است که با همت محققان تراکتورسازی ایران طراحی شده و بزودی با تولید انبوه در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه نیاز شالیکاران کشور به این نوع تراکتور صرفاً از محل واردات تامین می‌شد، افزود: با تولید این نوع تراکتور سالانه از خروج ۱۵ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.
وحیدزاده، کشورهای آمریکا، ژاپن، کره، هند، چین را به عنوان معدود کشورهای دارنده تکنولوژی تولید تراکتور شالیزار نام برد و تصریح کرد: با دستیابی به تولید این نوع تراکتور در تراکتورسازی، ایران نیز به جمع کشورها دارنده تکنولوژی تولید این نوع در دنیا اضافه شد.
به گفته مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی تراکتور شالیزار طراحی شده داری ویژگی‌های  ۴۵ اسب بخار توان، وزن سبک برای کار در مزارع شالی با حجم آب بالا، صد آب و دارای واتر پمپ و شاسی با ارتفاع بالا از سطح زمین برعکس سایر تراکتورها است.
انتهای پیام/
ایران به تکنولوژی تولید تراکتور شالیزار دست یافت خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار