وزیر بهداشت

تأمین زیر ساخت‌های پزشکی خانواده در سراسر کشور

1401/12/03 - 21:40 - کد خبر: 87764 نسخه چاپی

نصر: وزیر بهداشت گفت: زیر ساخت‌های طرح پزشکی خانواده و نظام ارجاع در کشور تأمین شده است.

به گزارش نصر، بهرام عین اللهی در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: ایران از کشور‌های موفق منطقه در مدیریت کرونا بوده و واکسن کرونا را در پلتفرم‌های مختلف تولید کرده، اما نباید فراموش کنیم که کرونا در دنیا هنوز تمام نشده و در چند روز گذشته نیز با افزایش نسبی در موارد ابتلا به کرونا روبرو بودیم؛ چراکه بسیاری از افراد، استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را کنار گذاشته اند.
وزیر بهداشت با اشاره به پوشش رایگان بیمه برای ۶ میلیون نفر از افراد کم بضاعت، گفت: سه اقدام مهم شامل بیمه رایگان شش میلیون نفر از دهک‌های نخست جامعه، اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک و تکمیل و به روز رسانی پرونده سلامت الکترونیک، زیر ساخت‌های طرح پزشکی خانواده و نظام ارجاع را در کشور تأمین کرده است.
دکتر عین اللهی از دارویار به عنوان یکی از موفق‌ترین طرح‌های مرتبط با کالا‌های اساسی یاد کرد و گفت: در این طرح، یارانه دارو و اختلاف قیمت ارز ترجیحی و نیمایی، به مردم پرداخت شد و خبر‌هایی از تامین منابع مالی این طرح به زودی اعلام خواهد شد.
وی تاکید کرد: در ماه‌های گذشته، بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت کشور افزوده شد و حدود ۷ هزار تخت بیمارستانی نیز در یکی دو ماه آینده افتتاح می‌شود که این اقدامات، رکوردی بی سابقه در توسعه زیرساخت‌های درمانی به شمار می‌آید. همچنین ۸۵۰ پروژه بهداشتی در کشور تکمیل و راه اندازی شده و دو هزار پروژه بهداشتی نیز در راستای رهنمود‌های مقام معظم رهبری در جهت تقویت نظام شبکه بهداشت و درمان، تکمیل و افتتاح می‌شود.
وزیر بهداشت با اشاره به برداشتن سقف کارانه متخصصان در مناطق محروم و افزایش ظرفیت پزشکی و مقاطع تخصصی، گفت: توجه به حوزه فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، از شاخص‌های عملکردی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی است. همچنین باید زمینه‌های حضور و مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی تسهیل و کمیته‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها و بیمارستانها، تشکیل و تقویت شود.
عین اللهی ضمن تاکید بر لزوم نظارت بر اجرای قانون جوانی جمعیت، خاطرنشان کرد: ایجاد قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت از مهمترین اقدامات برای اجرای این قانون بود که تا کنون در بیش از ۱۲ جلسه این قرارگاه، مصوبات جامعی به تصویب رسیده و وزارت بهداشت در مجلس به عنوان یکی از دستگاه‌های پیشرو در اجرای این قانون معرفی شده است.
وی به تحول در اورژانس اشاره و تصریح کرد: اورژانس در ایام تعطیل، مناسبت ها، حوادث و بلایا حضور فعالی دارد و از نظر زیرساختی در حوزه ناوگان و پایگاه‌های اورژانس، تحول و توسعه یافته است. در ایام اربعین امسال نیز شاهد افتتاح پایگاه سلامت مرزی شهید سلیمانی شلمچه بودیم و سال آینده نیز پایگاه سلامت مرزی مهران افتتاح می‌شود. همچنین سال آینده، ایام اربعین مقارن با فصل گرمای سال است و انتظار داریم که دانشگاه‌های علوم پزشکی مرزی از هم اکنون، تدابیر لازم در این زمینه را با هماهنگی سازمان اورژانس کشور اتخاذ کنند.
انتهای پیام/
تأمین زیر ساخت‌های پزشکی خانواده در سراسر کشور باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار