سفر دور دنیای یک خانواده!

1401/12/03 - 14:08 - کد خبر: 87739 نسخه چاپی

نصر: برای اکثر مردم تعطیلات خانوادگی یک استراحت خوشایند و روال عادی زندگی است، اما برای یک خانواده کانادایی این مهم‌ترین سفری است که تا به حال انجام ‌داده‌اند.

به گزارش نصر، سه فرزند از چهار فرزند خردسال «سباستین پلتیه» و «ادیت لمی» به یک بیماری نادر ژنتیکی ارثی به نام «رتینیت پیگمنتوزا» یا RP مبتلا هستند. 
این بیماری باعث از بین رفتن تدریجی شبکیه چشم می‌شود که بافت حساس به نور در پشت چشم را تشکیل می‌دهد. افراد مبتلا به RP به تدریج بینایی خود را از دست می‌دهند. البته سرعت از دست رفتن بینایی آنها به طور چشمگیری متفاوت از هم است.
بنابراین پلتیه و لمی، فرزندانشان را به یک تور جهانگردی برده‌اند تا به آنها فرصت دهند قبل از اینکه خیلی دیر شود، تنوع و شگفتی‌های جهان را از نزدیک ببینند و به خاطر بسپارند.
آنها در یکی از این سفرها به بانکوک، پایتخت تایلند رفته‌اند تا از مناظر اطراف رودخانه‌های این شهر لذت ببرند.

 
«میا» اکنون ۱۳ سال دارد و پزشکان در سه سالگی بیماری‌اش را تشخیص دادند.
پدر و مادرش بعد از اینکه متوجه شدند او چقدر بی‌دقت است و به خصوص شب‌ها مدام به وسایل خانه برخورد می‌کند، او را نزد پزشک بردند.
این تشخیص باعث شد که کالین هفت ساله و لورنت پنج ساله هم تحت بررسی قرار گیرند. تنها لئو، دومین فرزند بزرگ خانواده بود که مشخص شد این بیماری را ندارد. این واقعیت تا مدت‌ها خانواده را درگیر و شوکه کرد.
یک متخصص به آنها پیشنهاد داد که با نشان دادن عکس‌هایی از مکان‌های مختلف جهان، غذاها و حیوانات به فرزندانشان به آنها کمک کنند. ایده این بود که خاطرات بصری برای آنها ساخته شود تا زمانی که بینایی‌شان به طور کامل از بین رفت، بتوانند این تصاویر را به خاطر بسپارند. اما والدین آنها ایده بهتری داشتند.
ادیت، مادرشان می‌گوید: «من تصمیم گرفتم به جای نشان دادن عکس فیل و زرافه در کتاب‌ها، آنها را ببرم و در زندگی واقعی این‌ چیزها را نشانشان دهم. ما تصمیم گرفتیم به آنها نشان دهیم که دنیا چقدر زیباست و تا جایی که می‌توانیم خاطره‌های زیبا برایشان بسازیم.»
انتهای پیام/
سفر دور دنیای یک خانواده! نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار