خبر/

کشف سه میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی

1398/09/14 - 15:34 - کد خبر: 8674 نسخه چاپی

نصر: سرپرست اداره نظارت و بازرسی تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت از کشف حدود سه میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی با همکاری پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، ، مودت همایی با اعلام این مطلب گفت: بدنبال برنامه اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی در تشدید نظارت‌ها بر بازار توزیع و عرضه، اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی با همکاری تیم نظارتی تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و پلیس امنیت اقتصادی، موفق به شناسایی یک شرکت متخلف در توزیع ایمپلنت‌های تقلبی در حجم وسیع در سطح عرضه شدند.

وی افزود: در این عملیات بازرسی، بالغ بر سه میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی و فاقد اصالت که تحت عنوان برندهای معتبر به بازار عرضه می‌شد در محل از قبل شناسایی شده، کشف و با همکاری پلیس امنیت اقتصادی، فرد خاطی بازداشت و پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

سرپرست اداره نظارت و بازرسی تجهیزات و ملزومات پزشکی تاکید کرد: شناسایی متولیان پخش و توزیع اقلام پزشکی غیر مجاز در سطح کشور در برنامه فوریتی اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار دارد.

وی تاکید کرد: عموم مردم در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و اقلام تقلبی در سطح عرضه، می‌توانند مراتب را به مدیریت‌های تجهیزات و ملزومات پزشکی مستقر در معاونت های غذا و دارو در دانشگاه های علوم پزشکی کشور و یا ادارات سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع دهند و همچنین می‌توانند با شماره تلفن ۱۹۰ تماس بگیرند.

ایمپلنت‌ها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی هستند و در واقع اگر فردی دندان خود را از دست بدهد، ایمپلنت در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده می‌شود. این قطعات از جنس تیتانیوم هستند که دارای تطابق بیولوژیک با بدن بوده و هیچ‌گونه واکنش آلرژیک با بدن ندارند. ایمپلنت را به نوعی بازسازی و احیا کردن سلامت دندان‌ها می‌توان ذکر کرد در واقع با کاشت دندان، عمل جویدن، صحبت کردن و زیبایی دندان‌ها تامین می‌شود و نیز عملکرد یا فانکشن دندان‌ها درست انجام می‌شود.

انتهای پیام/

کشف سه میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار