خبر/

دستور قالیباف به کمیسیون عمران برای نظارت بر خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده خوی

1401/11/16 - 09:20 - کد خبر: 86686 نسخه چاپی

نصر: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به زلزله اخیر در خوی گفت: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر روند خدمت رسانی به مردم نظارت جدی داشته باشد.

به گزارش نصر، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز یکشنبه (۱۶ بهمن) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در آستانه چهل و چهارمین سالروز پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی فرا رسیدن دهه مبارک فجر را به ملت سرافراز ایران اسلامی تبریک و تهنیت می گویم و به روح پرفتوح امام راحل که رهبر و مرشد حرکت تاریخی ملت ایران در راه کسب استقلال، آزادی و برپایی جمهوری اسلامی بودند درود می فرستم.
وی یادآور شد: ان‌شاءالله امروز به همراه نمایندگان برای تجدید میثاق به مرقد مطهر حضرت امام مشرف می شویم و نکاتی را در آنجا ذکر خواهم کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: میلاد با برکت امیر المومنین علی (ع) و روز پدر را به همه شیعیان اهل بیت و پدران ایران تبریک می گویم و امیدوارم همه ما از پیروان راستین این صراط مستقیم باشیم.
قالیباف ضمن اشاره به زلزله اخیر در خوی عنوان کرد: این روزها مردم در شهرستان خوی در سرمای شدید دچار خسارت های ناشی از زلزله شده اند، مدیران اجرایی در حال تلاش برای حل مسائل آنها هستند که امیدوارم این تلاش ها سرعت بیشتری گیرد و از کمیسیون عمران می خواهم بر روند خدمت رسانی به مردم نظارت جدی داشته باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به ارائه گزارشی در خصوص حضور هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در هفدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی به نمایندگان و مردم پرداخت و اظهار کرد: اتحادیه بین المجالس اسلامی به جهت نقش تاسیسی جمهوری اسلامی در همگرایی کشورهای مسلمان همواره یکی از اولویت های فعالیت خارجی مجلس شورای اسلامی بوده است. در اجلاس الجزایر ۱۸ رئیس مجلس و ۴۰ هیات از مجالس کشورهای اسلامی حضور داشتند که در این حضور دو روزه فرصت ملاقات تفصیلی دوجانبه با ۷ هیات موثر حاضر در اجلاس فراهم شد.
قالیباف افزود: در این اجلاس ابتکار همکاری کشورهای اسلامی برای پیشبرد صلح و پیشرفت را ارائه کردم که مورد استقبال قرار گرفت. همچنین به طور یکصدا اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی به کرانه باختری را محکوم کردیم.
وی همچنین یادآور شد: اتفاق مهم دیگر در این اجلاس وحدت کشورهای اسلامی در برابر اقدامات کشورهای اروپایی علیه کشورهای اسلامی بود به گونه ای که اهانت به مقدسات اسلامی از جمله قرآن کریم و حتی رهبران اسلامی در کشورهای اروپایی در قطعنامه های صادر شده محکوم شد و مجالس کشورهای اسلامی با قاطعیت مداخله پارلمان اروپا در مسائل داخلی کشورهای مسلمان از جمله مسائل کشورمان را رد کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: امیدواریم کشورهای اسلامی با وحدت و همدلی با توجه به ظرفیت های بزرگ و متنوع خود بیش از گذشته در جهت ایجاد قدرتی جدید در نظم جدید جهانی حرکت کنند.
انتهای پیام/
دستور قالیباف به کمیسیون عمران برای نظارت بر خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده خوی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار