روزنامه خراسان: بازگشت اینستاگرام؛ شاید هرگز!

1401/11/13 - 10:52 - کد خبر: 86578 نسخه چاپی

نصر: با این که پیش از این رفع محدودیت از پلتفرم های پرکاربرد به عادی شدن شرایط بود اما وزیر ارتباطات ظهر دیروز بازگشت اینستاگرام را مشروط به مذاکرات پلتفرم ها با این وزارتخانه مشروط کرد.

به گزارش نصر، پس از خبر مکاتبه با شرکت متا، رسانه ها به نقل از مسئولان متا آوردند: «ما وارد مکالمه با مقام‌های ایران نمی‌شویم.»
تمام کشورها در شرایط اضطرار و التهابات اجتماعی تلاش می کنند در شبکه های اجتماعی به نوعی سازوکارهای کنترلی را تقویت و مدیریت کنند.
کاربران نیز خواهان شرایطی عادلانه در عرصه فضای مجازی هستند،اما واقعیت این است که کاربران و به ویژه فعالان و سرمایه گذاران داخلی حوزه اقتصاد دیجیتال از این شرایط و محدودیت اینترنت متضرر شده اند.
یکی از نمایندگان مجلس می گوید: این که ما می گوییم شبکه های اجتماعی خارجی را فیلتر کرده و در پلتفرم های داخلی تبیین انجام می دهیم، خوب است اما در پلتفرم های داخلی برای چه کسی می خواهیم تبیین انجام دهیم؟
در شرایطی که  ما در ابتدای توسعه پلتفرم های بین المللی، سازوکار تعریف شده و مشخصی برای نحوه ورود مردم، تعریف نکردیم و اجازه دادیم که تا اکنون اشتغال حدود۹میلیون نفر وابسته به این سکوها شود، چگونه و با چه منطقی آن ها را به یک باره و آنی حذف کنیم؟ 
آیا پلتفرم های خارجی در تمام کشورها نماینده و دفتر دارند؟ و اگر دارند، شرایط همه آن کشورها همچون شرایط ما در عرصه بین المللی است؟
انتهای پیام/
روزنامه خراسان: بازگشت اینستاگرام؛ شاید هرگز! نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار