رئیس سازمان جهادکشاورزی:

۶۴ پروژه بخش کشاورزی آذربایجان شرقی آماده بهره برداری است

1401/11/04 - 23:34 - کد خبر: 86053 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از افتتاح و بهره برداری از ۶۴ پروژه زیربنایی و تولیدی در بخش کشاورزی استان به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با اعتباری بالغ بر ۱۹ هزار و ۸۷۱ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش نصر، اکبر فتحی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: پروژه های زیربنایی و تولیدی بخش کشاورزی آماده برای افتتاح و بهره برداری در دهه مبارک فجر ۱۴۰۱ در دو قالب پروژه های سرمایه گذاری با استفاده از تسهیلات بانکی و مشارکت سرمایه گذار در بخش کشاورزی مشتمل بر ۳۷ طرح و پروژه های تملک دارائی های سرمایه ای و عمرانی در بخش کشاورزی مشتمل بر ۲۷ طرح تقسیم بندی شده است که با افتتاح این طرح ها ۲ هزار و ۹۵۹ مورد اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.
وی گفت: این پروژه ها شامل ۱۵ طرح در حوزه آب و خاک، ۱۲ طرح در ارتباط با صنایع تبدیلی، ۱۳ طرح در حوزه تولیدات گیاهی، ۸ طرح مرتبط با امور عشایر، هفت طرح در بخش تولیدات دامی، پنج طرح مرتبط با زیربخش شیلات و امور آبزیان، ۲ طرح مرتبط با شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی و ۲ طرح مرتبط با منابع طبیعی و آبخیزداری می باشد.
فتحی اضافه کرد: با توجه به پتانسیل های موجود در آذربایجان شرقی در تولید کمی و کیفی محصول در تمامی زیربخشهای کشاورزی، سازمان با هدایت اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی به بخشهای زیربنایی و سرمایه ای، در نظر دارد علاوه بر تعامل بهتر و بیشتر با بهره برداران در ایجاد اشتغال مولد و هدایت زیربخشها به سوی جهش تولید و توسعه پایدار با مدیریت بهینه و استفاده صحیح از امکانات تولید، دسترسی به افزایش تولید محصولات کشاورزی و توسعه پایدار در مدت زمان تعریف شده را میسر سازد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ، دهه فجر انقلاب اسلامی را برگ زرین دفتر پر افتخار انقلاب شکوهمند ایران اسلامی ذکر و خاطرنشان کرد: دهه فجر امسال دهه تبیین و آگاهی مردم از خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه در بخش کشاورزی است .
وی افزود: ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی برنامه ریزیهای لازم برای مشارکت خودجوش مردم به ویژه بهره برداران بخش کشاورزی و برگزاری هرچه باشکوه تر جشن های انقلاب از طریق مدیریت های جهادکشاورزی شهرستانها و کارگروه روستایی و عشایری ستاد دهه فجر را انجام خواهد داد.
وی بر بازگویی دستاوردهای مهم انقلاب در بخش کشاورزی، در ایام دهه فجر برای مردم تاکید کرد و یادآور شد: ایام الله دهه فجر فرصتی مناسب برای تبیین و انتقال ارزش ها، خدمات و دستاوردهای نظام به خصوص در بخش کشاورزی به نسل جوان است.
رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه علاوه بر افتتاح پروژه های عمرانی مربوط به جهاد کشاورزی، برنامه های دیگری نیز توسط ستاد بزرگداشت دهه فجر سازمان و کارگروه روستائی و عشایر ستاد دهه فجر استان برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری مسابقات قرآن ویژه مناطق روستایی و عشایری، برگزاری جشن انقلاب، برگزاری جشنواره غذای سنتی و عرضه محصولات کشاورزی و توانمندی های زنان روستایی و عشایری، برگزاری شب خاطره، غبار روبی مزار شهدا و دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، برگزاری مسابقات ورزشی، واکسیناسیون رایگان دام ها، معرفی افراد انقلابی روستایی و همچنین شناسایی و تجلیل از نخبگان روستایی و عشایری به خصوص در بخش تولید و حضور گروه های جهادی و همکاری با بسیج سازندگی از جمله برنامه های پیش بینی شده کمیته روستایی و عشایری برای بزرگداشت ایام دهه فجر امسال است.
آذربایجان شرقی با داشتن یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و تولید سالانه پنج میلیون تن محصولات کشاورزی یکی از اصلی‌ترین قطب‌های کشاورزی کشور به شمار می‌رود.
انتهای پیام/
۶۴ پروژه بخش کشاورزی آذربایجان شرقی آماده بهره برداری است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار