مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل؛

سد تازه‌کند گرمی مغان آماده افتتاح شد

1398/09/14 - 09:39 - کد خبر: 8605 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سد تازه‌کند گرمی مغان آماده بهره‌برداری شده و در جریان سفر رییس‌جمهوری به این استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، عباس جنگی مرنی دیروز در نشست با فرماندار گرمی افزود: حجم تنظیمی این سد بیش از هشت میلیون مترمکعب بوده و با افتتاح این سد مشکلات تامین آب کشاورزی و شرب منطقه مرتفع می‌شود.

وی استفاده از پتانسیل آب‌های سطحی در شهرستان گرمی را ضروری دانست و اظهارداشت: شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای استفاده مطلوب از پتانسیل آب‌های موجود در شهرستان گرمی برنامه‌ریزی مناسبی کرده است.

وی همچنین با اشاره به وضعیت کمبود منابع آب در برخی نقاط شهرستان گرمی تشریح کرد: با برنامه‌ریزی بعمل آمده و همراهی و همکاری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان این مشکلات حل خواهد شد.

فرماندار گرمی نیز در این نشست با اشاره به پروژه‌های مهم در دست اجرای دولت در بخش آب این شهرستان گفت: با بهره‌برداری از سد تازه‌کند و برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از سد عمارت می‌توان بسیاری از مشکلات موجود را حل کرد.

علی بهشتی با بیان اینکه ساماندهی رودخانه‌ها از جمله بالهارود باید از برنامه‌های جدی تمامی دستگاه‌های اجرایی باشد، گفت: تخصیص اعتبارات مناسب از طرف وزارت نیرو برای این امر می‌تواند راه‌گشا باشد.

گرمی مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

انتهای پیام/

سد تازه‌کند گرمی مغان آماده افتتاح شد خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار