رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس:

از هیئت دولت می‌خواهیم به روند تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها پایان دهند

1401/10/26 - 12:43 - کد خبر: 85457 نسخه چاپی

نصر: منادی سفیدان گفت:اگر روند تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها ادامه داشته باشد، مجلس برخورد قاطعی با وزرای آموزش و پرورش و علوم خواهد داشت.

به گزارش نصر، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به تعطیلی‌های اخیر مدارس و دانشگاه‌های کشور این بار به دلیل افت فشار گاز، عنوان کرد: متأسفانه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌‎ها در ایام کرونا موجب افت تحصیلی و افت تربیت مدرسه‎‌ای و دانشگاهی دانش آموزان و دانشجویان شد و آثار مخرب آن، دقیقا پس از بازگشایی مدارس دیده شد که ناهنجاری‌هایی را در فضای مدارس و دانشگاه‌ها به همراه داشت.
او تصریح کرد: در این ایام، فضای مجازی ولنگار و فاقد نظارت حاکمیت، مربی بی‌رقیب فرزندان ما شد و همچنان پس از عبور از تعطیلات کرونا آثار سوء این تعطیلی‌ها از حیث آموزشی و تربیت مدرسه‌ای و دانشگاهی وجود دارد.
او گفت: از سوی دیگر طی یک ماه گذشته به دلیل آلودگی هوا و در چند روز اخیر به علت افت فشار گاز، اولین نقطه هدف تعطیلی‌ها از سوی مسئولان تصمیم‌گیر کشور، مدارس و دانشگا‌ه‌ها بوده؛ که این نوع نگاه بسیار اشتباه است.
منادی سفیدان با بیان اینکه نباید با هر بهانه‌‎ای دستگاه تعلیم و تربیت کشور را تعطیل کرد چرا که در کشور‌های پیشرفته آخرین مکان برای تعطیلی‌ها،  مدارس و دانشگاه‌ها است، تأکید کرد:، ولی در کشور ما دقیقا اولین تصمیم برای تعطیلی، مدارس و دانشگاه‌ها را هدف می‌گیرد، لذا از تصمیم‌گیران این حوزه، به‌ویژه شورای امنیت کشور، شورای عالی آموزش و پرورش و هیأت دولت می‌خواهیم به روند تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها پایان دهند.
رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: چنانچه روند تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها ادامه داشته باشد، مجلس برخورد قاطعی با وزرای مربوطه یعنی وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم خواهد داشت.
وی یادآور شد: از سوی دیگر بی‌کفایتی وزیر ارتباطات در تأمین اینترنت پرسرعت برای دانش آموزان و دانشجویان اجازه استفاده از آموزش مجازی را به آن‌ها نمی‌دهد. قطعا خواهان پاسخگویی وزیر ارتباطات در مجلس خواهیم بود، دانش‌آموزان و معلمان هردو در ایام پایان‌ترم دچار مشکل هستند و این روند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از مردم نیز درخواست کرد در مصرف سوخت و انرژی تا حد امکان صرفه جویی داشته باشند تا فرزندان آن‌ها از آموزش و پرورش و رشد و تعالی اجتماعی بازنمانند.
انتهای پیام
از هیئت دولت می‌خواهیم به روند تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها پایان دهند باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   احسن   3 هفته پیش  

مشکل اینه که دامپزشک در مورد آدم می خواهد نظر بده.
آخه سلامت دانش آموز مهم نیست؟ آقای باصطلاح نماینده؟؟؟!!!
پژوهشیار