سرمربی پیشین تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران؛

از شیخ سلمان خواستم از فوتبال زنان ایران حمایت کند

1398/09/13 - 09:57 - کد خبر: 8489 نسخه چاپی

نصر: سرمربی پیشین تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران گفت: به رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفتم که باید به فوتبال زنان ایران بیشتر توجه کند زیرا سال‌های آینده جایگاه قدرتمندی در آسیا خواهند داشت.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، «کتایون خسرویار» سرمربی تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ ایران بود که پس از عدم صعود در مسابقات مقدماتی جام جهانی در آسیا برای برعهده گرفتن سرمربیگری تیم های فوتبال رین‌اف‌سی به آمریکا رفت.

وی امسال در جمع نامزدهای بهترین مربی سال آسیا قرار گرفت اما در مراسم انتخاب برترین‌های سال آسیا که ۱۱ آذر ماه در هنگ کنگ برگزار شد، موفق به کسب این عنوان نشد.

«آساکو تاکاکورا» مربی ژاپنی برای هفتمین بار جایزه بهترین مربی زن سال را به دست آورد.

«کتایون خسرویار» در گفت و گو با ایرنا در خصوص مراسم برترین‌های سال آسیا و برنامه‌های پیش روی خود سخن گفت.

 

راهیابی شما به جمع سرمربیان برتر آسیا یک گام مهم و موفقیت‌آمیز در فوتبال زنان ایران است و خودتان فکر می‌کردید که به اینجا برسید؟

همواره تلاش کرده‌ام تا در بهترین جایگاه چه در سطح آسیا و نیز دنیا قرار بگیرم. در این مسیر بدنبال افزایش اطلاعات و تاکتیک‌های جدید نه تنها در فوتبال بلکه در دیگر بخش‌های زندگی خود بودم. می‌دانستم که می‌توانم با تیم فوتبال دختران به آرزوهایم دست یابم.

 

در دیدار با «مهدی تاج» و «علیرضا بیرانوند» در مراسم دیشب چه مسایلی میان شما و رییس فدراسیون فوتبال ایران مطرح شد و در خصوص سرمربیگری تیم فوتبال دختران هم صحبت کردید؟

در دیدار با آنان تنها از روند پیشرفت فوتبال دختران حرف زدیم. هر چند پیش از آنکه از ایران به آمریکا بروم، برنامه‌های خود را به فدراسیون دادم تا در مدت دو سال تحصیلاتم را تکمیل کنم و فوتبال را در آمریکا ادامه دهم و قوی‌تر به ایران برگردم. در مدتی که سرمربی تیم فوتبال جوانان بودم، تاج همواره در اردوهای آنان حاضر می‌شد و نکته‌هایی که برای بهبود وضعیت بازیکنان لازم بود، عنوان می‌کرد.

رییس فدراسیون فوتبال در بهبود تکنیک‌های بازیکنان کمک بسیاری کرد. بیرانوند نیز با حضور بر سر تمرین‌ها، نکته‌های مهمی را به دروازه‌بان‌ها آموزش می‌داد.

 

«آساکو تاکاکورا» برای هفتمین بار به عنوان برترین سرمربی آسیا انتخاب شد. آیا شناختی از وی دارید با وی صحبت کردید؟

چندین سال است که تاکاکورا به عنوان یکی از سرمربیان برتر آسیا انتخاب می‌شود. بارها با او در جلسه‌های مختلف در کنفدراسیون آسیا ملاقات داشتم و از من حمایت کرد. ژاپن از خیلی نظرها به ویژه در فوتبال پایه عالی است.

اگر با وجود این تحریم‌ها تاکاکورا با اطلاعات بالای خود به ایران که تازه فوتبال خود را در بخش زنان شروع کرده است، بیاید، به روند رشد فوتبال ایران کمک می‌کند و دختران ایران به موفقیت‌های بیشماری دست می‌یابند.

 

در دیدار با «شیخ سلمان» رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره چه مسایلی صحبت کردید؟

به وی گفتم که باید به فوتبال زنان ایران بیشتر توجه کند زیرا دختران ایران در آینده در آسیا از جایگاه قوی برخوردار می‌شوند. او نیز این حرف را تایید کرد و از صعود نکردن تیم دختران به مرحله بعدی مسابقات قهرمانی آسیا، ابراز تاسف کرد.  

 

برنامه شما بعد از اتمام تحصیل در آمریکا چیست و آیا قصد بازگشت به تیم ملی را دارید؟

یکی از مهم‌ترین دلایل آمدنم به آمریکا، قوی‌ شدن در فوتبال و یادگیری تاکتیک های جدید بود تا به ایران بازگردم و آن را در تیم دختران ایران پیاده کنم.

 

 تیم‌های رین‌اف‌سی در آمریکا در چه سطحی هستند و شما در این مدت چه کارهایی در این کشور انجام دادید؟

باشگاه رین‌اف‌سی بالاترین لیگ فوتبال آمریکا برای رده‌های سنی زیر ۱۹ و ۱۸ سال است. تیم من بین ۲۰ تیم برتر آمریکا قرار دارد. چهار بار درهفته تمرین می‌کنیم و در پایان هفته به شهرهای مختلف آمریکا برای مسابقات می‌رویم.

در این مدت که سرمربیگری این تیم را برعهده داشتم، تاکتیک‌های حفظ توپ و بدن سازی را با آنان تمرین کردم و توانستیم بهترین تیم‌های آمریکایی را با نتایج چهار بر صفر یا ۶ بر صفر ببریم.

انتهای پیام/

از شیخ سلمان خواستم از فوتبال زنان ایران حمایت کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار