اطلاعیه بانک مرکزی:

تعداد بانک‌های عرضه کننده اوراق گواهی سپرده با نرخ سود ۲۳ درصد به ۲۵ بانک رسید

1401/10/07 - 23:34 - کد خبر: 84295 نسخه چاپی

نصر: بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: اوراق گواهی سپرده مدت دار  با نرخ سود ۲۳ درصد و معاف از مالیات، اکنون در ۲۵ بانک عرضه می شود.

به گزارش نصر، روابط عمومی بانک مرکزی با صدور مجور انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار برای هشت بانک ملت، تجارت، سپه، کشاورزی، کارآفرین، صادرات ایران، دی و پست بانک و افزوده شدن این بانکها به مجموع ۱۷ بانکی که پیش از این مجور صدور این گواهی را داشتند، تعداد بانک های ارائه کننده این گواهی به ۲۵ بانک رسید.
پیش از این بانک‌های ملی ایران، مسکن، رفاه کارگران، توسعه تعاون، خاورمیانه، پاسارگاد، پارسیان، سینا، سامان، اقتصاد نوین، شهر، ایران‌زمین، سرمایه، گردشگری، ایران و ونزوئلا و همچنین مؤسسات اعتباری نور و ملل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بودند که از بانک مرکزی مجوز انتشار این اوراق را دریافت کرده‌ بودند.همچنین تقاضای مابقی بانک ها در این زمینه نیز در حال ارسال به بانک مرکزی است.
مجوز انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری عام در نشست روز سوم دی‌ماه سال جاری هیئت عامل بانک مرکزی تصویب و در همان روز به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.
این اوراق با نرخ سود علی‌الحساب ۲۳ درصد منتشر می‌شود و فروش آن صرفاً برای افراد حقیقی ایرانی بالای ۱۸ سال مجاز است مدت این اوراق یکساله است.
انتهای پیام/
تعداد بانک‌های عرضه کننده اوراق گواهی سپرده با نرخ سود ۲۳ درصد به ۲۵ بانک رسید خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار