میخائیل اولیانوف:

درست است برجام جایگزین ندارد اما اروپا سکوت کرده است

1401/10/05 - 16:24 - کد خبر: 84175 نسخه چاپی

نصر: نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی به سکوت تروئیکای اروپایی در قبال اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره «جایگزین نداشتن برجام» واکنش نشان داد.

به گزارش نصر، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی تاکید کرد که «مخالفت کردن» با حرف جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره «جایگزین نداشتن برجام» دشوار است.
اولیانوف در توئیتی نوشت: آقای بورل گفته که برجام جایگزینی ندارد. مخالفت با (این حرف) دشوار است. اما سوال اینجاست که آیا فرانسه، آلمان و انگلیس به عنوان مشارکت‌کنندگان در مذاکرات وین، با آقای بورل هم‌نظرند؟ هنوز مشخص نیست. همه آنها همچنان سکوت کرده‌اند.
بورل به تازگی پس از بازگشت از اردن برای شرکت در اجلاس بغداد ۲، گفته بود: معتقدم وقتی که پای منع اشاعه هسته‌ای در میان باشد، هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد. کسانی که غیر از این فکر می‌کنند، فقط خودشان را گول می‌زنند. به همین دلیل است که به عنوان هماهنگ‌کننده، همچنان به کار برای احیای برجام بر اساس نتایج مذاکرات وین، ادامه می‌دهم.
آمریکا که اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ به طور یکطرفه از برجام خارج شده، همواره مدعی است که از ورود مجدد به توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کند. از آوریل سال گذشته، آمریکا به همراه روسیه، انگلیس، چین، آلمان و فرانسه مذاکراتی را در وین با محوریت احیای برجام و رفع تحریم‌ها، با تهران آغاز کردند.
تروییکای اروپایی متشکل از انگلیس، فرانسه و آلمان آبان‌ماه سال جاری با صدور بیانیه‌ای مشترک بدون اشاره به انفعال در اجرای تعهداتشان در قبال توافق سال ۲۰۱۵ میلادی با تهران مدعی شده بودند که از همکاری ناکافی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نگران هستند!
انتهای پیام/
درست است برجام جایگزین ندارد اما اروپا سکوت کرده است خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار