سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی خبر داد؛

آلودگی نفتی در آبهای زیرزمینی منطقه راه آهن تبریز

1401/10/03 - 17:06 - کد خبر: 84018 نسخه چاپی

نصر: سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی اعلام کرد: منابع آبهای زیرزمینی منطقه راه آهن تبریز واقع در غرب این شهر آلودگی نفتی دارد.

به گزارش نصر، احمد موقری در جلسه اختصاصی بررسی آلودگی‌های منابع آب استان، با انتقاد از شرایط پیش آمده در منطقه راه آهن، بر لزوم شناسایی منبع و منشاء آلودگی نفتی منابع آب زیرزمینی این منطقه تاکید کرد.
وی اظهار کرد: با هدف پیشگیری از جرائم علیه بهداشت عمومی و تامین سلامت مردم ضرورت دارد دستگاه‌های متولی با همکاری و هم افزایی به شناسایی منبع و منشاء آلودگی نفتی و رفع مشکل در منطقه اهتمام لازم را داشته باشند.
در این نشست مقرر شد اداره کل حفاظت محیط زیست و شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گزارش کاملی از سوابق اقدامات خود در خصوص رفع آلودگی نفتی منابع آب زیرزمینی منطقه راه آهن تبریز و آخرین وضعیت منطقه را برای پیگیری و اقدامات بعدی به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان منعکس کنند.
همچنین مدیرعامل راه آهن منطقه آذربایجان موظف شد آخرین وضعیت و نتیجه اقدامات خود در خصوص رفع آلودگی نفتی منابع آب زیرزمینی منطقه را به همراه برنامه عملیاتی برای رفع آلودگی به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ارسال کند.
آلودگی نفتی منابع آب منطقه راه آهن تبریز از چند سال قبل مطرح شده و موجب اعتراض کشاورزان بوده است.
انتهای پیام/
آلودگی نفتی در آبهای زیرزمینی منطقه راه آهن تبریز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار