رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی کلانشهر تبریز؛

زیرساخت های فرهنگی متناسب با نیاز مردم نیست!

1401/09/27 - 17:50 - کد خبر: 83551 نسخه چاپی

نصر: رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی کلانشهر تبریز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی گفت: احیای مردمیت فرهنگ و جمهوری فرهنگی از ظرفیت های بسیار مهمی است که باید توجه ویژه به آن نشان دهند.

به گزارش نصر، روح الله رشیدی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه این اداره کل می تواند نقش بسیار مهمی در بهبود و جایگاه فرهنگی و هنری در استان داشته باشد، گفت: تکلیف سنگینی بر دوش مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد استان افتاده است و در شرایط خاصی که نمود جدید از هنر به چشم می خورد، وظیفه وی دو چندان می شود.
وی با بیان اینکه یکی از مشخصات دهه ۹۰ ظهور چهره های جدید فرهنگی است، افزود: محتمل بود که استعدادهای نو پا به عرصه بگذارند و شاهد پای کار آمدن این چهره ها باشیم و اکنون مسئله مهم همخوانی مدیریت جدید با این ظرفیت های نوظهور است.
 

وی ابراز ناراحتی از عدم هم پا بودن ساختارهای فرهنگی و هنری با انتظارات مردم و هنرمندان، ادامه داد: زیرساخت های ما متناسب با نیاز مردم در حوزه فرهنگ و هنر نیستند و قد داشته هایمان، هم قد جامعه نیست.
رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی کلانشهر تبریز اضافه کرد: زمانی رویدادهای ملی و یادواره های مختلف فرهنگی و هنری برگزار می شد و این امر باعث رونق فضای فرهنگی شده بود و به نوعی تبریز کانون فرهنگی بود،  اما در مدتی کوتاه شاهد سقوط شدیم و فضای فرهنگی و هنری با فعالیت های خرد شناخته شد و در ادوار گذشته این فعالیت ها کاملا کمرنگ شد‌.
وی با ابراز امیدواری از اینکه دوره جدید  اداره کل فرهنگ و ارشاد استان هم گام با علم به این وضعیت قدم به عرصه  میگذارد ، افزود: امیدوارم جهشی داشته باشیم و تمام نهاد های دولتی و خصوصی شاهد تغییری باشند.
رشیدی اضافه کرد: مدیریت نباید صرفا چشم به سرمایه و بودجه دولتی داشته باشد که اگر باشد کار کند و نباشد کار نکنند، بلکه باید بتوانند ظرفیت های جدید ایجاد کند و در ارتفا معدل فرهنگی منطقه اثر گذار باشد.
 

این عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز با تاکید بر اینکه شاهد خصوصی سازی  فرهنگ بودیم، گفت: برای رفع مشکلات این عرصه انتظار تحول ملی و فرهنگی داریم.
وی در انتها با اشاره به اینکه در دوران کرونا و ادوار اخیر دولت با سرمایه محدود فعالیت کرد و از ثمره عمومی خارج شد و هنرمندان با کمبود امکانات مواجه شدند، افزود: احیای مردمیت فرهنگ و جمهوری فرهنگی از ظرفیت های بسیار مهمی است که باید توجه ویژه به آن نشان دهند.
انتهای پیام/
زیرساخت های فرهنگی متناسب با نیاز مردم نیست! گلناز پورنامی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار