وزیر ارتباطات:

حداقل ۲ ماهواره ایرانی تا پایان سال به فضا پرتاب می‌شود

1401/09/27 - 11:33 - کد خبر: 83491 نسخه چاپی

نصر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که تا پایان امسال حداقل دو ماهواره به فضا پرتاپ خواهند شد و ماهواره‌های دیگری هم در صف پرتاپ هستند.

به گزارش نصر، عیسی زارع پور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه دولت درباره آخرین وضعیت پرتاپ ماهواره ناهید ۱ و ۲ گفت: این دو ماهواره در حال آماده شدن هستند که انشالله تا پایان سال پرتاب‌هایی خواهیم داشت.
سری ماهواره‌های «ناهید» ماهواره‌های مخابراتی هستند که در کشور توسط پژوهشگاه فضایی ساخته شده‌اند؛ ماهواره ناهید یک، بهمن سال ۱۳۹۵ در مراسم روز فناوری فضایی رونمایی شد. «ناهید۱» برای اولین بار در کشور، در پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران به کارفرمایی سازمان فضایی ایران طراحی و ساخته شده و ماموریت‌های آن در راستای دستیابی به فناوری طراحی و ساخت ماهواره مخابراتی زمین آهنگ، مطرح و در یک ماهواره پیاده‌سازی شده است.
ماهواره «ناهید ۲» جزو ماهواره‌های با فناوری ارتباط مخابراتی و مجهز به تراستر و دارای توان انجام مانورها و اصلاحات مداری نیز است و می‌تواند یک گام مهم در مسیر ساخت منظومه‌های مخابراتی ارتفاع پایین به حساب آید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این را هم گفت که ماهواره دیگری در صف پرتاپ هستند.
زارع پور به برنامه طراحی و ساخت ماهواره های تحقیقاتی و عملیاتی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های این وزارتخانه این است که تا پایان سال حداقل دو پرتاپ ماهواره ای داشته باشیم که در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم کرد.
انتهای پیام/
حداقل ۲ ماهواره ایرانی تا پایان سال به فضا پرتاب می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار