وزیر ورزش و جوانان:

قول تجلیل از ورزشکاران را از رییس جمهور گرفتیم/ کارشکنی آمریکایی‌ها چیز جدیدی نبود

1401/09/22 - 13:59 - کد خبر: 83103 نسخه چاپی

نصر: وزیر ورزش و جوانان گفت: از رییس جمهور قول گرفتیم تا پایان سال یکبار دیگر مراسمی برای اهدا جوایز ورزشکاران و مرد و زن با حضور ایشان برگزار شود.

به گزارش نصر، سیدحمید سجادی روز سه‌شنبه پس از پایان انتخابات کمیته ملی پارالمپیک در جمع خبرنگاران در مورد حضور ۲ معاون وزیر ورزش در کمیته ملی پارالمپیک اظهار کرد: این کار هم مسوولیت را سنگین‌تر می‌کند و هم وقت بیشتری می‌گیرد اما نقطه قوتی هم هست که در ستاد بازی‌ها در کمیته ملی پارالمپیک و هم در وزارت ورزش و مجامع مختلف حضور دارند. این موضوع را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم مفید باشد.
وی در خصوص اعتراض برخی ورزشکاران به پاداش‌های تیم ملی فوتبال بیان کرد: ما در مورد پاداش‌ها آیین‌نامه داریم. چندین روز قبل با حضور ریاست جمهور اولین مراسم تجلیل از بانوان ورزشکار برگزار شد و این جزو اتفاقات نادر بود. این اولین مراسمی بود که تجلیل از بانوان ورزشکار با حضور رئیس جمهور به صورت مجزا برگزار شد. ما ضرایبی برای پاداش‌ها داریم. قبلا سکه بود و الان این موضوع تغییر کرده و ضریب به ۵ میلیون رسیده است و طبق آن، ورزشکاران افتخارآفرین پاداش می‌گیرند. موضوع فوتبال بحث برای بعد از صعود به جام جهانی بود.
وزیر ورزش در خصوص عدم استقبال از تیم والیبال نشسته گفت: من هزار بار دیگر عذرخواهی می‌کنم و گلایه کردم که چرا تیم تشریفات برای تیم والیبال نشسته اقدامی نکرد. روز قبل از اعزام به تمرین آن‌ها رفتم و وظیفه‌ام هست اما نباید مقایسه شود. موضوع پاداش فوتبالی‌ها چیز دیگری بود. ما از رییس جمهور قول گرفتیم تا پایان سال یکبار دیگر هم بانوان و هم مردان تشریف بیاورند تا مجدد جوایزشان پرداخت شود. پاداش‌ المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها را پس از آمدن به وزارت ورزش مراسمی برگزار کردیم و جوایزی اهدا کردیم.
سجادی تصریح کرد: به دنبال این نباشید که از ورزشکاران بپرسید به شما پاداش دادند یا نه. یک زمانی که معاون ورزش شده بودم، چهار سال بود که جوایزی نداده بودند و ما آن موقع جوایز را به قهرمانان دادیم. وظایف خودمان را سعی می‌کنیم انجام دهیم. بچه‌های والیبال نشسته هم نگران و ناراحت نباشند. ما جوایز و پاداش‌های آن‌ها را به طور حتم خواهیم داد.
وی در مورد مشکلات اعزام تیم ملی کشتی ایران به آمریکا عنوان کرد: در سفر به ایالات متحده این سوابق را داریم که مشکلاتی به وجود می‌آورند و این چیز جدیدی نبود. این سفر هم تمام تلاشمان را کردیم و چون مسابقات رسمی بود، روادید را دادند و تیم اعزام شد. این که چه کسانی اعزام شوند، بحث فنی است. دیروز هم عده‌ای آمدند و دلیل اعزام نشدن حسن یزدانی را پرسیدند و ما هم گفتیم که این بحث فنی فدراسیون کشتی است و به آن احترام می‌گذاریم. با وزارت خارجه هم هماهنگ هستیم و از آن‌ها کمک می‌گیریم. انشاالله برای المپیک دورخیز خوبی برای رشته کشتی داشته باشیم.
وزیر ورزش بیان کرد: نایب قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد را هم دوباره به ویژه به علیرضا دبیر رییس فدراسیون و کادر فنی تبریک می‌گویم. همه دیدند که پژمان درستکار در چه فشاری بود. ما با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خوردیم و فاصله زیادی نبود. در فوتبال هم همینطور است. از همه کشتی‌گیران ممنونم هستم.
محمود خسروی‌وفا نیز در جمع خبرنگاران درباره برگزاری انتخابات کمیته پارالمپیک گفت: از سه ماه قبل ساعت و مکان انتخابات را اعلام کردیم و بدون وقفه این انتخابات برگزار شد. رقابت صمیمانه و نزدیکی هم وجود داشت و تیم خوبی انتخاب شد. با توجه با اینکه بیشتر دوستانی که در هیئت اجرایی انتخاب شدند، پیش از این هم در کمیته پارالمپیک حضور داشتند، نگران آینده نیستم و می‌دانم که بهتر از من کار می‌کنند.
وی افزود: بابت تمام کوتاهی‌های خودم از مردم، اهالی ورزش و جامعه ورزش پارالمپیک معذرت می‌خواهم و حلالیت می‌طلبم. برای تیم جدیدی که انتخاب شدند آرزوی موفقیت دارم.
رئیس کمیته ملی المپیک درباره شرایط مالی کمیته پارالمپیک گفت: همیشه گفته‌ام که ورزش کشور مشکل مالی ندارد و اگر خوب مدیریت کنیم، پول اضافه هم داریم. امروز هم اعلام کردم که بدون بدهی خریدهای سال آینده را انجام داده‌ام. در حال حاضر ۱۸ میلیارد تومان در حساب کمیته، صدهزار دلار در حساب ارزی خارج از کشور و یک و نیم میلیارد تومان بودجه خارج از ردیف در اختیار داریم.
وی ادامه داد: دوستانی که امروز انتخاب شدند دغدغه مالی نخواهند داشت. از سوی دیگر حمایت دولت را هم پشتوانه خود خواهند داشت. بنده کارگر شما هستم.
انتهای پیام/
قول تجلیل از ورزشکاران را از رییس جمهور گرفتیم/ کارشکنی آمریکایی‌ها چیز جدیدی نبود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار