مدیر شبکه بهداشت و درمان مرندخبر داد:

شناسایی ۱۰ نفر مبتلا به ویروس ایدز در مرند

1398/09/11 - 11:06 - کد خبر: 8284 نسخه چاپی

نصر: مدیر شبکه بهداشت و درمان مرند با اشاره به نقش اطلاع‌رسانی در پیشگیری از شیوع ایدز گفت: ۱۰ نفر مبتلا به این بیماری در شهرستان شناسایی شده‌اند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، صمد طاهری روز دوشنبه در گفت و گویی، با بیان اینکه بیماری ایدز، ریشه در رفتارهای اجتماعی دارد، افزود: با اطلاع رسانی در خصوص راه های شناسایی ایدز، ابتلا به آن نیز کمتر خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت بررسی تمام افراد پر خطر جامعه اظهار داشت: در شهرستان مرند مرکز سلامت «قریشی» جهت مشاوره بیماری های رفتاری، در اختیار شهروندان می باشد.

طاهری گفت: افزایش سواد سلامت مردم، موجب پیشگیری از وقوع بسیاری از بیماری ها شده و از شیوع آنها جلوگیری می کند.

وی، روابط جنسی نامطمئن، آلودگی خونی و اعتیاد تزریقی را از راه های مهم انتقال ویروس ایدز برشمرد و خاطرنشان کرد: ما باید برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس، در خصوص این بیماری اطلاع رسانی کرده و دانش مردم را بالا ببریم.

وی در ادامه با بیان اینکه بیماری آنفلوانزا در شهرستان مرند شایع نشده است افزود: تاکنون، آنفلونزا در مرند مشاهده نشده و همه بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی دچار مشکل تنفسی و سرماخوردگی بودند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مرند یادآوری کرد: رضایت مندی مردم برای ما بسیار مهم بوده و اکنون نزدیک ۹۹ درصد افراد شهرستان، دارای پرونده سلامت هستند.

اول دسامبر روز جهانی مبارزه با ایدز نام گذاری شده است.

شهرستان مرند با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرند واقع شده است.

انتهای پیام/

شناسایی ۱۰ نفر مبتلا به ویروس ایدز در مرند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار