تا پایان سال جاری؛

۷۷۰۰ تخت به بخش درمان کشور اضافه می شود

1401/09/17 - 16:04 - کد خبر: 82678 نسخه چاپی

نصر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا پایان سال هفت هزار 700 تخت به بخش درمان کشور اضافه می شود.

به گزارش نصر، بهرام عین اللهی ۱۷ آذرماه در جریان سفر یک روزه خود به استان مرکزی، در حاشیه بازدید از مرکز درمانی شماره یک شهر شازند در ارتباط زنده با بخش خبر ۱۴ و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از  شروع دولت سیزدهم تا امروز ۸۵۰ پروژه بهداشتی بزرگ در کشور افتتاح شده است و تا پایان امسال این رقم به دو هزار پروژه می رسد که در طول تاریخ کشور افتتاح این تعداد مرکز بهداشتی بی سابقه بوده است.
وی افزود: تاکنون ۷۹ مرکز درمانی با ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت به بهره برداری رسیده است و تا پایان امسال هفت هزار و 700 تخت بیمارستانی دیگر به مجموعه درمانی کشور اضافه می شود و با این روند، خدمات بهتری به مردم کشور ارائه می شود.
وی با اشاره به سفر خود به شهرستان شازند و افتتاح پایگاه اورژانس ۱۱۵ توره، پد هوایی این شهر، افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت هندودر، گفت: پس از شازند عازم اراک خواهیم بود و از بیمارستان ولیعصر(عج) که با بیش از ۴۰۰ تخت یکی از بیمارستان های بزرگ اراک محسوب می شود بازدید خواهیم داشت.
عین اللهی اضافه کرد: در سفر  ریاست جمهوری ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه بیمارستان ولیعصر ختصاص یافت و امیدواریم یکی از مراکز پیشرفته کشور باشد.
مرکز شبانه روزی خدمات درمانی شماره یک شازند در مساحتی به وسعت دو هزار و 68 متر در حال احداث است که تاکنون به پیشرفت ۷۰ درصدی رسیده است و تا پایان سال تکمیل می شود.
این پروژه در سه طبقه (طبقه اول به مساحت ۸۵۰ متر ویژه بخش درمانی، طبقه دوم مرکز بهداشت و طبقه سوم بخش اداری) پس از شش سال توقف در حال ساخت است و اعتبار مورد نیاز برای کل پروژه ۱۶ میلیارد تومان برآورد شده است.
انتهای پیام/
۷۷۰۰ تخت به بخش درمان کشور اضافه می شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار