رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست مطرح کرد:

کاهش ۲۹.۵ درصدی ورود مازوت به نیروگاه‌ها

1401/09/10 - 12:43 - کد خبر: 81963 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به کاهش ۲۹.۵ درصدی ورود مازوت به نیروگاه‌ها گفت: با تهاتر بین نیروگاه و پالایشگاه به این سمت می‌رویم که فعالیت نیروگاه‌ها گازسوز شود.

به گزارش نصر، علی سلاجقه با اشاره به اینکه ما یک کشور با داشته‌های مناسب در حوزه سوخت‌های فسیلی هستیم، اظهار داشت: در فرآیند سوخت‌های فسیلی مازوت یکی از فرآورده‌هایی است که انباشت آن در کشور خیلی بالاست و با توجه به شرایط تحریم این ماده کمتر صادرات می‌شود.
وی با بیان اینکه ما اجازه استفاده از مازوت را در نیروگاه‌ها نمی‌دهیم و معمولاً نیروگاه‌های ما پایه گازسوز هستند، تصریح کرد: سوخت در کشور ما ارزان است و مردم کم لطفی می‌کنند و در مصرف رعایت نمی‌کنند، لذا در فصول سرد سال که مصرف سوخت افزایش می‌یابد نیروگاه‌ها ناچار هستند از سوخت کمکی استفاده کنند.
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با بیان اینکه اما در حال حاضر در مصرف مازوت نسبت به سال‌های قبل وضعیت بهتری داریم، تصریح کرد: نسبت به سال‌های قبل، ۲۹.۵ درصد مازوت کمتر وارد نیروگاه‌ها شده است.
سلاجقه با تاکید بر اینکه با تهاتر بین نیروگاه و پالایشگاه به این سمت می‌رویم که فعالیت نیروگاه‌ها گازسوز انجام شود و از مازوت استفاده نکنیم، افزود: به طور مثال در نیروگاه شهید منتظری اصفهان این اتفاق دارد می‌افتد.
وی با اشاره به اینکه از وزارت نفت خواسته‌ایم این اتفاق در نیروگاه شازند هم بیافتد، اظهار داشت: به ویژه در خصوص نیروگاه‌های کلان شهرها که از مازوت رنج می‌برند تمهیداتی انجام شده است و وزارت نفت قول داده در بحث کیفی سازی و بهینه سازی سوخت عمل کند، در این راستا در بحث کاهش سولفور خوشبختانه به نتایج خوبی رسیده‌ایم.
انتهای پیام/
کاهش ۲۹.۵ درصدی ورود مازوت به نیروگاه‌ها خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار