فتح توپ طلای ۲۰۱۹؛

اثبات یک تئوری؛ چرا مسی برنده توپ طلاست؟

1398/09/10 - 13:19 - کد خبر: 8196 نسخه چاپی

نصر: فرداشب (دوم دسامبر ۲۰۱۹) انتخاب نهایی اهالی فوتبال برای اهدای توپ طلا برملا خواهد شد؛ بازیکنی با بیشترین امتیاز جمع‌آوری شده توسط آرای روزنامه نگاران منتخب، دستان خود را با توپ طلا آشنا می‌کند اما شواهد تاریخی حاکی از آن است که برنده از همین حالا لو رفته است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، براساس شواهد و سوابق تاریخی، «لیونل مسی» برای فتح توپ طلای ۲۰۱۹ «ویرجیل فن دایک» را شکست خواهد داد و در نتیجه ششمین توپ طلای خود را به اسپانیا می‌برد.

بردن این جایزه مرد آرژانتینی را به موفق‌ترین بازیکن تاریخ این مراسم تبدیل خواهد کرد؛ کسی که در صورت کسب جایزه فرانس فوتبال، یک توپ طلا بیشتر از دشمن سنتی خود «کریستیانو رونالدو» به سبد افتخاراتش اضافه می‌کند.

اما چه شواهدی برای اثبات این تئوری وجود دارد؟ جواب ساده است و نیازی به کنکاش در اعماق تاریخچه این جایزه ندارد.

جدایی توپ طلا از فیفا منجر شد تا فدراسیون بین‌المللی فوتبال جایزه خاص خود را ساخته و نامش را جوایز بهترین‌های فیفا بگذارد. این جایزه در سال ۲۰۱۶ شکل گرفت و از آن به بعد، بازیکنی که جایزه فیفا را برده بدون استثنا توپ طلا را نیز فتح کرده است.

رونالدو در دوره  افتتاحیه جوایز بهترین‌های فیفا، آن را برد و بار دیگر با توپ طلا موفقیت خود را تمدید کرد.

«لوکا مودریچ» نیز سال گذشته جایزه بهترین بازیکن سال فیفا را گرفت و اواخر همان سال توپ طلا را نیز تصاحب کرد.

علاوه بر این، هشت جایگاه از ۹ جایگاه نخست جایزه فیفا در سه سال اخیر در ترتیب برگزیدگان توپ طلا نیز تکرار شدند و تنها «محمد صلاح» با وجود قرار گرفتن در جمع سه نامزد نهایی فیفا، موفق نشد در جمع سه نفر نخست توپ طلا قرار گیرد.

بزرگ‌ترین برتری مسی در مراسم فرداشب این است که او پیش تر جایزه فیفا را برنده شده است.

انتهای پیام/

اثبات یک تئوری؛ چرا مسی برنده توپ طلاست؟ نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار