خبر/

تداوم روند کاهشی نرخ بیکاری کشورهای اروپایی

1398/09/10 - 12:34 - کد خبر: 8189 نسخه چاپی

نصر: متوسط نرخ بیکاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ۷.۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، تا پایان اکتبر ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح ۷.۵ درصد و ۶.۳ درصد رسید. این نرخ بیکاری پایین‌ترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از ژوئیه ۲۰۰۸ بوده است.

تخمین زده می‌شود تا پایان ماه اکتبر ۱۵ میلیون و ۵۸۳ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۳۳۴ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه سپتامبر، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۲۹ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۳۱ هزار نفر کاهش یافته است. هم چنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران در سطح اتحادیه اروپا ۹۳۹ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۷۶۱ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با ۱۶.۷ درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با ۱۴.۲ درصد، ایتالیا با ۹.۷ درصد و فرانسه با ۸.۵ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۲.۲ درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، آلمان با ۳.۱ درصد، لهستان با ۳.۲ درصد و مالت با ۳.۴ درصد قرار دارند.

در مقایسه با ماه اکتبر سال قبل، نرخ بیکاری در ۲۴ کشور کاهش یافته است، در لوکزامبورگ ثابت باقی مانده و در سه کشور نیز افزایش یافته است.

در مقایسه با سال قبل، بیش‌ترین افزایش نرخ بیکاری در سوئد (از ۶.۴ درصد به ۶.۸ درصد) بوده است و پس از این کشور، لیتوانی (از ۶.۱ درصد به ۶.۴ درصد) و دانمارک (از ۴.۹ درصد به ۵.۳ درصد) قرار دارند. بیش‌ترین کاهش در نرخ بیکاری نیز مربوط به یونان (از ۱۸.۹ درصد به ۱۶.۷ درصد) بوده است و پس از این کشور استونی ( از ۵.۷ درصد به ۴.۳ درصد) قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در هلند ۳.۵ درصد، انگلیس ۳.۸ درصد، اتریش ۴.۶ درصد و دانمارک ۵.۳ درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۳.۵ درصد  و در نروژ ۳.۶ درصد اندازه‌گیری شده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

انتهای پیام/

تداوم روند کاهشی نرخ بیکاری کشورهای اروپایی نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار