معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی مطرح کرد:

تغییر کاربری مدارس قدیمی واقع در نقاط خوب شهر

1398/09/10 - 10:26 - کد خبر: 8159 نسخه چاپی

نصر: معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی مطرح کرد: برخی مدارس قدیمی که نیاز به نوسازی داشته و در نقاط خوب شهر با ارزش تجاری بالا واقع شده‌اند را می‌توان با تغییر کاربری و ایجاد ارزش افزود ه، مورد استفاده قرار داد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، جواد رحمتی در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، گفت: می‌توان بخشی از منابع تاسیس مدرسه جدید را از راه فروش مکان قدیمی مدرسه به دست آورد؛ انتقال این مدارس که فاقد ارزش تاریخی هستند، لطمه‌ای به فضای آموزشی نمی‌زند.    

وی با بیان این‌که هزینه ساخت مدرسه در نواحی مختلف شهر، متفاوت است، گفت: می‌توان در خصوص ساخت مدارس کوچک و کمتر از پنج کلاس بازنگری شده و صرفه جویی  انجام گیرد. 

براساس این گزارش، وی با بیان این‌که محیط فیزیکی در امر آموزش تاثیر گذار است، اظهار کرد: نحوه نشستن دانش آموزان در کلاس‌ها که بیشتر به صورت اتوبوسی است باعث عدم مشارکت در کلاس و تبعیض در آموزش می‌شود؛ دانش آموزان باید دور یک میز نشسته و در امر آموزش مشارکت کنند.  

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در خصوص مصوبات جلسه شورای آموزش و پرورش استان تشریح کرد: طی نامه‌ای به وزرات آموزش و پرورش و سازمان سنجش خواستار رسیدگی به نحوه امتحانات و ضریب کنکور دانش آموزان مناطق زلزله زده خواهیم بود.  

جعفر پاشایی با بیان این‌که میزان مشارکت عمومی مردم در امر مدرسه سازی نسبت به گذشته حدود سه الی چهار برابر شده است، متذکر شد: باید از ظرفیت خیرین در حوزه مدرسه سازی استفاده شود؛ خیرین استان به طور میانگین سالانه حدود 80 میلیارد تومان در امر مدرسه سازی کمک می‌کنند.  

وی افزود: با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، سرعت رشد نوسازی مدارس نسبت به گذشته افزایش یافته است؛ هم‌چنین لازمه رسیدن به بیشترین مطلوبیت نیز افزایش سرعت و استفاده از تمامی ظرفیت‌های درون و برون سازمانی است.  

انتهای پیام/

تغییر کاربری مدارس قدیمی واقع در نقاط خوب شهر نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار