مقبلی؛

ضریب برخورداری روستاهای آذربایجان‌ شرقی از راه آسفالته پایین‌تر از میانگین کشوری است

1401/09/04 - 11:30 - کد خبر: 81388 نسخه چاپی

نصر: معاون ساخت و نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه ضریب برخورداری روستاهای آذربایجان‌شرقی از راه آسفالته پایین‌تر از میانگین کشوری است، گفت: درصدد بهبود وضعیت راه های روستایی استان هستیم.

به گزارش نصر، خداداد مقبلی در حاشیه بازدید از راه‌های روستایی شهرستانهای اهر و هریس اعلام کرد: امسال اعتباراتی در حوزه محرومیت‌زدایی در اختیار سازمان راهداری قرار گرفته است و سهمی از محل این اعتبارات به این استان اختصاص می‌یابد.
وی قول مساعد داد با تخصیص اعتبارات ملی و استانی و اعطای مجوزهای لازم، امسال بتوانیم عملکرد مناسبی در ساخت و آسفالت‌ریزی راه‌های روستایی آذربایجان‌شرقی داشته باشیم.
مقبلی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به زیرسازی ۸۰ کیلومتر از راه‌های روستایی اهر و هریس، تا پایان امسال قیر مورد نیاز برای آسفالت‌ریزی این راه‌ها را تأمین می‌کنیم و در تخصیص اعتبارات نیز توجه ویژه‌ای به این دو شهرستان‌ خواهیم داشت.
وی از ساخت ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی طی یک‌سال منتهی به پایان شهریور ۱۴۰۱ در آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: همچنین در این مدت در استان حدود ۱۰۰ کیلومتر اصلاح روکش آسفالت راه‌های روستایی و فرعی انجام شده است که رکوردی جدید در این زمینه محسوب می شود.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/
ضریب برخورداری روستاهای آذربایجان‌ شرقی از راه آسفالته پایین‌تر از میانگین کشوری است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار