رئیس سازمان انرژی اتمی:

سفر مقامات آژانس انرژی اتمی به ایران در چارچوب توافقات انجام می‌شود

1401/09/02 - 23:01 - کد خبر: 81283 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان انرژی اتمی درباره سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران، گفت: سفرهای مقامات آژانس در چارچوب برنامه‌ای که گفت‌وگو و توافق می‌شود، انجام می‌گیرد.

به گزارش نصر، محمد اسلامی در گفت‌وگویی، در پاسخ به سوالی درباره سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به ایران گفت: سفرهای مقامات آژانس در چارچوب برنامه‌ای که گفت‌وگو و توافق می‌شود، انجام می‌گیرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: مذاکرات ایران و آژانس همچنان ادامه دارد تا به یک برنامه مشخص و قابل اجرا برسد.
اسلامی با اشاره به آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی در سایت فردو گفت: فشار سیاسی و تحریم‌های گسترده اثری ندارد و اگر سه کشور اروپایی و آمریکا به دنبال اثبات حُسن نیت هستند و قصد بازگشت به تعهدات انجام نشده‌شان را دارند، راه حل این است که همان سند و توافق ملاک عمل باشد.
وی افزود: ملاک عمل در برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌هاست و ما مطابق قانون در امتداد گسترش ظرفیت، غنی‌سازی ۶۰ درصد را در تأسیسات شهید علیمحمدی فردو آغاز کردیم و همچنین اقداماتی جهت ایجاد زنجیره‌های جدید برای غنی‌سازی در سایت شهید احمدی روشن نطنز آغاز شد.
معاون رئیس جمهور تاکید کرد: همه اقدامات، در چارچوب قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و با حضور بازرسان آژانس انجام شده است.
پیام/ 
 
سفر مقامات آژانس انرژی اتمی به ایران در چارچوب توافقات انجام می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار