مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی؛

دوره آموزشی صنایع دستی برای نابینایان و کم‌بینایان در تبریز برگزار شد

1398/09/09 - 13:31 - کد خبر: 8078 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری دوره آموزشی محصولات دست دوز چرمی ویژه نابینایان و کم بینایان در تبریز خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، مرتضی آبدار روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توانمندسازی نابینایان و کم بینایان با هدف ارتقا مهارت ها به منظور ورود به بازار کار، از دغدغه های مهم اداره کل به حساب می آید، اظهار داشت: در راستای تحقق حداکثری شعار رونق تولید و نیز ایجاد اشتغال، توسعه آموزش های صنایع دستی برای گروه­های دارای نیازهای ویژه در دستور کار معاونت صنایع دستی استان قرار گرفته است و برای نیل به این هدف، با همکاری موسسه نابینایان بصیر، نخستین دوره آموزشی صنایع دستی برای نابینایان برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به تامین هزینه ها و ابزار دوره توسط اداره کل، ادامه داد: در این دوره آموزشی، ۱۰ نفر از نابینایان و کم بینایان برای تولید محصولات چرمی دست دوز چرم توسط کارشناسان معاونت صنایع دستی و استادان برجسته این رشته، در محل موسسه بصیر به کسب مهارت پرداختند.

وی گفت: این دوره با هدف مهارت آموزی اولیه برگزار شد و معاونت صنایع دستی استان دوره آموزشی تکمیلی این رشته را نیز برگزار خواهد کرد.

آبدار در خاتمه با تاکید بر اینکه برگزاری دوره آموزشی بافتنی سنتی به دلیل ظرفیت بالای ایجاد اشتغال، جزو برنامه های آتی برای این گروه هدف خواهد بود، اظهار داشت:  تولیدات کارگاه های آموزشی صنایع دستی نابینایان و کم بینایان در راستای حمایت از این قشر، در نمایشگاه های استانی و ملی جهت معرفی و فروش در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دوره آموزشی صنایع دستی برای نابینایان و کم‌بینایان در تبریز برگزار شد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار