مدیرکل بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت اعلام کرد؛

۴۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت

1401/08/24 - 12:42 - کد خبر: 80576 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۴۵ میلیون نفر از آحاد مختلف جمعیت از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شدند.

به گزارش نصر، حنان حاج محمودی در خصوص مشمولین خدمات بیمه سلامت و موارد پوشش این بیمه، گفت: سازمان بیمه سلامت ایران حدود ۴۵ میلیون نفر را تحت پوشش دارد که در گروه‌های مختلف بیمه شده قرار دارند، بخش عمده بیمه‌شدگان سازمان، ساکن روستاها بوده و دولت حق بیمه آنها را تامین می‌کند و حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون نفر جمعیت روستایی و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر از این طریق تحت پوشش بیمه هستند.
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بخش دیگر بیمه شدگان که در پرداخت حق بیمه مشارکت دارند در صندوق کارکنان دولت عضو هستند که بیش از ۵ میلیون نفر مجموعه افراد کارکنان شاغل، بازنشسته و خانواده‌های آنها در این گروه هستند.
وی افزود: گروه دیگر، بیمه‌شدگان سایر اقشار هستند که می‌توانند از طریق ارگان‌ها و موسسات بیمه‌گذار به سازمان بیمه سلامت معرفی شوند، همانند بنیاد شهید، کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی که حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این طریق تحت پوشش بیمه سلامت هستند و هیچ حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند.
وی تصریح کرد: در صندوق بیمه سلامت همگانی، افراد به صورت اختیاری و به شکل انفرادی و یا خانوادگی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و جمعیتی حدود ۱۷ میلیون نفر طی سال‌های مختلف در این صندوق از سازمان و خدمات بیمه‌ای استفاده کرده‌اند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت؛ در سال جاری صندوقی برای بیماران صعب‌العلاج طراحی شده و افراد دارای بیماری خاص، صعب العلاج و دارای هزینه‌های کمر شکن با تحت پوشش قرار گرفتن در این صندوق، مشمول حمایت‌های بیشتر دولت برای کاهش هزینه‌های بیماری خواهند شد.
انتهای پیام/
۴۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار