در دیدار با اعضای تیم ملی فوتبال؛

رئیسی: همه عزم، تمرکز و همت‌تان را صرف افتخارآفرینی برای کشورتان کنید

1401/08/23 - 21:03 - کد خبر: 80520 نسخه چاپی

نصر: رئیس‌جمهوری در دیدار اعضای تیم ملی فوتبال اظهار داشت: تلاش تیم ملی در زمین مسابقه از جمله آوردگاه‌هایی است که می‌تواند موجب تقویت انسجام و همدلی بیشتر ملت بزرگ ایران و ناکام‌ماندن خواست دشمنان شود.

به گزارش نصر، سیدابراهیم رئیسی بعدازظهر دوشنبه در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال برای حضور و افتخارآفرینی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ضمن تقدیر از تلاش‌های کادر فنی برای آماده‌سازی این تیم گفت:‌ انگیزه، غیرت و شجاعت مهم‌ترین شاخصه‌های ورزشکاران ایرانی در میادین مختلف ورزشی است که باید خدای متعال را به خاطر داشتن این نعمت بزرگ شاکر بود.
رئیس‌جمهوری در ادامه خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال افزود: اکنون که خدای متعال به واسطه تلاش و همت شبانه‌روزی‌تان، نعمت و افتخار بزرگ پوشیدن لباس تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران را به شما هدیه کرده است، با تلاش مضاعف این نعمت بزرگ را در مسیر شادکردن ملت ایران به‌ کار بگیرید.
رئیسی توکل به خدای متعال را رمز موفقیت و پیروزی در عرصه‌ها و میادین سخت عنوان کرد و اظهار داشت: وقتی شما شادکردن دل ملت ایران و دوستداران ایران اسلامی و نیز عزت و سربلندی این کشور را هدف خود قرار دهید، حتم بدانید خدای متعال هم عنایت و حمایت خود را از شما دریغ نخواهد کرد.
رئیس‌جمهوری در ادامه با خاطرنشان‌کردن این نکته که برای برافراشته‌شدن پرچم پرافتخار این کشور و سربلندی و سرافرازی نام ایران در دنیا خون صدها هزار شهید بر زمین ریخته شده، تصریح کرد: این موضوع اهمیت صیانت از حرمت و قداست پرچم جمهوری اسلامی ایران را دوچندان کرده است.
رئیسی با بیان اینکه کسانی که نمی‌خواهند پیروزی و موفقیت جوانان ایرانی را ببینند به دنبال برهم‌زدن تمرکز شما هستند، گفت: در این زمینه به‌شدت مراقبت کنید. به هیچ وجه اجازه ندهید هیچ جریان یا مسأله‌ای تمرکز شما را بر هم بریزد و همه عزم و همت‌تان را صرف افتخارآفرینی برای کشورتان کنید.
رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه دشمنان و بدخواهان قصد دارند، پیروزی‌ها و موفقیت‌ها را به کام ملت ما تلخ کنند، افزود: تلاش تیم ملی در زمین مسابقه از جمله آوردگاه‌هایی است که می‌تواند موجب تقویت انسجام و همدلی بیشتر ملت بزرگ ایران و ناکام‌ماندن خواست دشمنان شود.
رئیسی با تأکید بر اینکه حمایت و پشتیبانی دولت از تیم ملی فوتبال و همچنین همه ورزشکاران، قهرمانان و نام‌آوران ایران اسلامی، قطعی و حتمی است از اعضای حاضر خواست سلام گرمش را به سایر اعضا که در قطر به تیم ملی اضافه خواهند شد، برسانند.
در انتها رئیس‌جمهوری با این دعا که «ان‌شاءالله خدای متعال با اراده پولادین شما پیروزی‌ها و موفقیت‌های پی‌درپی را نصیب ملت ایران گرداند»، تیم ملی را بدرقه کرد.
پیش از سخنان رئیس‌جمهوری، سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، از روند صعود مقتدرانه تیم ملی به جام جهانی، برگزاری انتخابات در فدراسیون فوتبال، انتخاب کادر جدید تیم ملی و همچنین آماده‌سازی تیم ملی فوتبال برای شرکت در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گزارشی را ارائه کرد.
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال نیز در سخنانی کوتاه با اشاره به شرایط متفاوت این دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال و شرایط سخت و فشرده آماده‌سازی تیم ملی فوتبال تصریح کرد: ایمان دارم که بازیکنان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران همه تلاش‌شان را برای موفقیت در این بازی‌ها انجام خواهند داد و حتماً در زمان بازگشت از این مسابقات همه به نتایج به‌دست‌آمده توسط این تیم افتخار خواهند کرد.
در این مراسم همچنین وحید امیری، علیرضا بیرانوند، رامین رضائیان و مرتضی پورعلی‌گنجی به نمایندگی از اعضای تیم ملی فوتبال به بیان نظرات، دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند. همچنین محمدمهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، نیز پیام نمایندگان مجلس را به بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان قرائت کرد.
در پایان این مراسم پیراهن شماره ۱۲ تیم ملی به‌ عنوان یار دوازدهم تیم ملی به همراه کتاب جام جهانی فوتبال از سوی مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، و مهدی محمدنبی، نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال، به رئیس‌جمهوری اهدا شد.
انتهای پیام/
رئیسی: همه عزم، تمرکز و همت‌تان را صرف افتخارآفرینی برای کشورتان کنید خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار