خبر/

پایان رأی‌گیری انتخابات بحرین؛ الوفاق میزان مشارکت را ۲۸ درصد اعلام کرد

1401/08/21 - 21:20 - کد خبر: 80329 نسخه چاپی

نصر: انتخابات پارلمانی و شوراهای شهر بحرین که امروز شنبه با وجود تحریم انتخاباتی مردم برگزار شده است، اکنون به پایان رسید و حوزه‌های انتخابی در سراسر این کشور بسته شد.

به گزارش نصر، با توجه به کاهش چشمگیر میزان مشارکت مردمی در بحرین، انتخابات پارلمانی و شوراهای شهر در این کشور شامگاه شنبه بدون تمدید به پایان رسیده است.
شبکه خبری العالم به نقل از جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد که میزان مشارکت مردمی در این انتخابات کمتر از ۲۸ درصد است.
انتخابات پارلمانی و شوراهای شهر بحرین صبح امروز با وجود تحریم مردم و گروه‌ها و احزاب اپوزیسیون آغاز شد.
در این انتخابات که به باور بسیاری از کارشناسان صوری است، ۴۳۳ نامزد برای تصدی ۴۰ کرسی پارلمانی به رقابت با هم می پردازند.پرداختند. ۱۷۳ نامزد نیز برای تصدی ۳۰ کرسی شوراهای شهر رقابت می کنند. این انتخابات در ۵۵ مرکز رای گیری برگزار شده است.
این انتخابات در سایه اعتراضات مردمی به سیاست‌های آل خلیفه و اعلام تحریم آن از سوی اپوزیسیون و به ویژه شیعیان بحرین درحال برگزاری است.
مخالفان برگزاری انتخابات از تمامی اعضا و طرفداران خود خواسته‌اند تا در این انتخابات شرکت نکنند چرا که آنان معتقدند کشورشان در سایه حکومت آل خلیفه در حال پشروی به سمت آینده‌ای مجهول است.
پیش از این نیز آیت‌الله عیسی قاسم، رهبر معنوی شیعیان بحرین در سخنانی در این باره اظهار کرد: شرکت در این انتخابات به معنای تداوم وضعیت بد فعلی و حتی بدتر شدن آن است.
وی گفت: مشارکت در انتخابات همچنین به معنای تداوم عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر و گسترش دامنه حضور آن در منطقه است که این یک خطر و فاجعه است.
رهبر شیعیان بحرین خطاب به ملت این کشور خاطرنشان کرد: شما الان در بحرین هستید و با مشارکت در انتخابات در واقع از انتخابات در اسرائیل استقبال می‌کنید. اکنون همه ملت بحرین خوب می‌دانند که تحریم انتخابات به نفع چه کسی است و مشارکت در آن به نفع چه طرفی است.
انتهای پیام/
پایان رأی‌گیری انتخابات بحرین؛ الوفاق میزان مشارکت را ۲۸ درصد اعلام کرد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار