رئیس پلیس راهور ناجا ؛

کارت سوخت به خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده تعلق نمی‌گیرد

1398/09/09 - 09:59 - کد خبر: 8025 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده کارت سوخت دریافت نمی‌کنند.

به گزارش نصر به نقل از دنیای اقتصاد، سردار سیدکمال هادیانفر درباره تعداد خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده در کشور اظهار کرد:‌ درحال‌حاضر در کشور ما ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو وجود دارد که ۵۳۶ هزار دستگاه آن در سن فرسودگی است؛ یعنی بالای ۲۵ سال عمر دارد و براساس مصوبه ستاد سوخت کشور برایشان کارت سوخت صادر نمی‌شود.وی ادامه داد:‌ از ۱۱میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت نیز هفت میلیون و ۲۰۰هزار دستگاه بالای ۱۰ سال و ۱۵ سال سن دارند که البته برخی از آنها در پارکینگ‌ها و... مانده است؛ اما برای این موتورسیکلت‌ها نیز کارت سوختی صادر نخواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا درمورد آلودگی هوا در کلان‌شهرها نیز گفت: مساله آلودگی هوا چند بخش دارد؛ یکی شرایط جوی و عدم وزش باد و بارش باران و... که خیلی دست انسان نیست. یک بخش هم مربوط به خودروهای فرسوده است که امیدوارم با استفاده از قانون و مقررات موجود که حدی زیادی نیز آن را حل کرده، بتوان این مساله را نیز حل کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه ماموران پلیس به‌صورت دستی و سیستمی در معابر و... نیز اقدام به کنترل و برخورد با خودروهای آلاینده می‌کنند، گفت: امیدواریم با افزایش قیمت سوخت، کاهش تردد خودروها و به تبع آن کاهش آلودگی هوا را هم داشته باشیم؛ البته آمارهای ما از روزهای نخست سهمیه‌بندی نشان می‌دهد که کاهش ترددی صورت نگرفته است.

 

 زمان انتظار برای صدور کارت سوخت جدید

 سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به افزایش درخواست‌ها سه هفته تا دو ماه از زمان درخواست کارت سوخت طول می‌کشد تا کارت سوخت به دست مالکان خودرو برسد. فاطمه کاهی در پاسخ به پرسشی درباره دلیل تاخیر در صدور کارت‌های سوخت اظهار کرد: درخواست‌ها برای دریافت کارت سوخت از روز سهمیه‌بندی نسبت به شرایط عادی ۱۰ تا ۱۱ برابر شده است

وی افزود: ظرفیت تولید کارت سوخت در شرایط عادی چهار تا پنج برابر درخواست‌ها بود و مشکلی از جهت صدور به موقع کارت سوخت وجود نداشت اما درحال‌حاضر دو برابر بیش از ظرفیت تولید کارت سوخت، درخواست دریافت می‌کنیم. سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه خودروهای نوشماره نیز در صف صدور کارت سوخت قرار گرفته‌اند، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به افزایش درخواست‌ها سه هفته تا دو ماه از زمان درخواست کارت سوخت طول می‌کشد تا کارت سوخت به دست مالکان خودرو برسد.

کاهی تصریح کرد: با این وجود تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که ظرفیت تولید کارت سوخت را بالا ببریم و در عین حال سهمیه خودروهایی که کارت سوخت دریافت نکرده‌اند برای آنها محفوظ باقی می‌ماند.وی در پایان گفت: با توجه به اعلام مکرر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره لزوم دریافت کارت سوخت از تابستان گذشته تا الان بهتر بود شهروندان زودتر برای دریافت کارت سوخت خودروی خود اقدام می‌کردند تا شاهد تراکم درخواست‌ها نباشیم.

انتهای پیام/

 

کارت سوخت به خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده تعلق نمی‌گیرد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار