مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:

کمبود ناوگان حمل و نقل مسافری در شهر سهند

1401/08/17 - 19:00 - کد خبر: 80034 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی بر ضرورت حل مشکل کمبود ناوگان حمل و نقل مسافری در شهر سهند تاکید کرد.

به گزارش نصر، موحد نیا در مراسم معارفه شهردار جدید شهر سهند یکی از مشکلات این شهر جدید را کمبود ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری عنوان کرد و افزود: با توجه به رشد روز افزون جمعیت شهر سهند لازم است شهرداری این شهر نسبت به پیگیری و تامین اتوبوس های بین شهری اقدام کند و در این راستا دولت نیز اتوبوس های یارانه دار در اختیار شهرداری ها قرار می دهد .
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به تخصیص 10 هزار تن قیر رایگان به شهرداری ها و دهیاری های استان گفت: از این میزان قیر رایگان 500 تن به شهر جدید تخصیص یافته است که می تواند در زیبا سازی و بهبود خدمات شهری این شهر مفید واقع شود .
وی ضرورت هوشمندسازی شهرها را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در راستای افزایش رضایتمنمدی شهروندان و ارتقاء خدمات شهری لازم است خدمات شهرداری از حالت سنتی خارج و به صورت هوشمند به مردم ارائه شود .
فرماندار شهرستان اسکو هم نبود ناوگان حمل و نقل شهری را از دغدغه های اصلی این شهر بیان کرد و افزود : با توجه به نیاز روز افزون این شهر به خدمات حمل و نقل شهری لازم است در کنار تامین سایر زیرساخت های شهری، حمل و نقل درون و برون شهری تقویت و اتوبوس هایی نیز برای انتقال مردم به مرکز استان در نظر گرفته شود .
حسین فیروزی کمبود آب خام برای آبیاری فضای سبز را از دیگر مشکلات پیش روی این شهر دانست و گفت : در راستای تامین آب مورد نیاز فضای سبز مقرر شده است برای بازچرخانی فاضلاب این شهر به میزان 70 لیتر در ثانیه اقدام شود و در فضای سبز این شهر مورد استفاده قرار گیرد .
وی همچنین بر ضرورت ایجاد بازارچه های عرضه مستقیم در این شهر تاکید کرد و گفت: با توجه به قیمت بالای اجاره و املاک ، اجناس با قیمت بالا و گران در اختیار شهروندان قرار می گیرد که این امر موجب نارضایتی شده و لازم است بازارچه های عرضه مستقیم در نقاط مختلف شهر دایر شود .
در این مراسم حسین عباسزاده به عنوان شهردار جدید سهند معرفی شد .
انتهای پیام/
کمبود ناوگان حمل و نقل مسافری در شهر سهند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار