گزارش/

میزان متعادل مصرف روزانه روغن برای بدن چقدر است؟

1401/08/17 - 13:40 - کد خبر: 79992 نسخه چاپی

نصر: بنابراین مصرف میزان متعادلی از روغن‌های با کیفیت در رژیم روزانه لازم و ضروری است. در گذشته، روغن‌ها و چربی‌ها را دشمن رژیم‌های غذایی می‌دانستند، اما علم امروز نظر دیگری در این باره دارد.

به گزارش نصر، باید توجه کرد که مصرف مقدار کافی روغن برای عملکرد صحیح و سلامتی بدن ضروری است؛ البته منظور مصرف روغن‌های سالم و غیراشباع است.
اگرچه نیازی نیست رژیم‌های افراطی مثل کتوژنیک را که در آن ۸۰ درصد کالری دریافتی از چربی‌ها تامین می‌شود، دنبال کنید، اما باید بدانید که رژیم‌های افراطی مثل رژیم‌هایی که چربی در آن‌ها حذف شده یا به کمترین میزان رسیده، می‌تواند دریافت ویتامین‌های محلول در چربی، یعنی ویتامین‌های A، D، E و K را با مشکل روبرو کند.
بر اساس اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، بنابراین مصرف میزان متعادلی از روغن‌های با کیفیت در رژیم روزانه لازم و ضروری است. میزان مصرف ۴۴ تا ۷۷ گرم چربی سالم در طول روز برای بدن توصیه شده است که این عدد برای یک رژیم دو هزار کالری و با در نظر گرفتن این نکته است که ۲۰ تا ۳۵ درصد کالری دریافتی از چربی تامین شود، است. این میزان چربی شامل تمام چربی‌هایی می‌شود که به صورت نهفته در غذاها،  لبنیات و مغزها وجود دارد.
انتهای پیام/
میزان متعادل مصرف روزانه روغن برای بدن چقدر است؟ خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار