رئیس هیات والیبال آذربایجان‌غربی؛

دو دختر ارومیه‌ای به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند

1398/09/07 - 14:35 - کد خبر: 7936 نسخه چاپی

نصر: رئیس هیات والیبال آذربایجان‌غربی گفت: «اسما سعیدی و معصومه اسماعیلی» دو دختر ارومیه‌ای به نخستین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی دعوت شدند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، محمد حضرت‌پور امروز در گفت و گویی افزود: نام این دو بانوی والیبالیست در لیست ۲۴ نفری «میترا شعبانیان» سرمربی تیم ملی والیبال بانوان جهت حضوری قدرتمند در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اردو از هشت تا ۱۲ آذر ماه جاری در تهران برگزار می‌شود، بیان کرد: این دو دختر ملی‌پوش ارومیه‌ای امسال نیز در چندین مرحله از اردوی آمادگی تیم ملی بانوان برای شرکت در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا حضور داشتند ولی در ترکیب نهایی قرار نگرفتند.

وی ادامه داد: «سعیدی» در پست قدرتی و «اسماعیلی» در نقش پاسور سابقه حضور در ترکیب تیم ملی و اعزام به مسابقات آسیایی را دارند و این بار نیز برای قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی تلاش می‌کنند.

رییس هیات والیبال آذربایجان‌غربی گفت: اسماعیلی سال ۱۳۹۶ به عنوان پاسور اصلی به همراه تیم ملی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تایلند صاحب مقام ششم شد و سعیدی خرداد ماه سال ۱۳۹۷ در نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دختران زیر ۱۹ سال آسیا به میزبانی ویتنام حضور داشت.

حضرت‌پور افزود: بر اساس اعلام فدراسیون اسماعیلی و سعیدی به همراه آیتک سلامت و آیلار رهکوی از آذربایجان‌شرقی، محدثه مشتاق، الهه حلاج، فاطمه عنایت، زهرا رضایی، زهرا قنواتی و نگار سلحشوری از اصفهان، نرگس شریفی از البرز، زهرا زهدی، صدف صالحی، زهرا مغانی و شکیلا صدری از تهران، زهرا صالحی از خراسان جنوبی، مریم حبیبی، ریحانه کریمی و سارا نظری از فارس، مونا آشفته از گلستان، الهه پورصالح از گیلان، رقیه جهانی از مازندران، زهرا کریمی از مرکزی، و مهسا قادری از یزد ۲۴ بازیکن دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.

بنا به این گزارش، آذربایجان‌غربی از استان‌های مستعد در ورزش والیبال در بخش مردان و بانوان است و پیش از این نیز ۹ والیبالیست دختر از این استان در سال ۱۳۹۵ به اردوهای تیم ملی دعوت شدند.

شهر ارومیه به عنوان قطب والیبال ایران ملی‌پوشان زیادی تقدیم تیم‌های ملی کرده‌است و یدالله کارگرپیشه، ساسان خداپرست و میرسعید معروف، مرتضی شریفی و بردیا سعادت پنج کاپیتان ارومیه‌ای تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران از دهه‌های ۴۰ تا ۹۰ هستند.

انتهای پیام/

دو دختر ارومیه‌ای به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار