فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه خبر داد:

جزئیات جدید از توقیف نفتکش حامل ۱۱ میلیون سوخت قاچاق در خلیج فارس

1401/08/09 - 13:29 - کد خبر: 79188 نسخه چاپی

نصر: فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه با اشاره به کشف ۱۱ میلیون لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس گفت: در این رابطه ۲۱ نفر خدمه نفتکش متخلف دستگیر و به مقام قضایی ارجاع شدند.

به گزارش نصر، سردار عباس غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: بیش از 11 میلیون لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل در خلیج فارس توسط رزمندگان منطقه یکم نیروی دریایی سپاه کشف و توقیف شد.
 وی افزود: کشف و توقیف شناور حامل قاچاق سوخت در این مرحله با رصد و اشراف اطلاعاتی هوشمندانه توسط رزمندگان منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران در موقعیت آبراه تنگه هرمز از یک نفتکش متعلق به یک کشور خارجی انجام شد.
وی با اشاره به اینکه نفتکش مذکور با هماهنگی مقام قضایی توقیف شده است، گفت: در این رابطه 21 نفر خدمه نفتکش متخلف دستگیر و به مقام قضایی ارجاع شدند.
سردار غلامشاهی افزود: این نفتکش، سرشبکه یک باند قاچاق سازمان یافته است که سوخت را از شناور‌های سبک دریافت می‌کرد.
فرمانده منطقه یکم نیرودریایی سپاه پاسداران گفت: این نفتکش متخلف تحت نظر رصد اطلاعاتی هوشمندانه قرار داشت و بعد از تحویل کامل سوخت قاچاق از شناور‌ها، توسط دلاوران از جان گذشته منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.
دریادار دوم پاسدار غلامشاهی افزود: حجم سوخت قاچاق در این نفتکش معادل حدود 110 شناور سبک و پنج هزار و 500 وانت نیسان تخمین زده می‌شود.
فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: با توجه به تأکید سردار تنگسیری فرمانده محترم نیروی دریایی سپاه مبنی بر برخورد جدی و قاطع نیروی دریایی سپاه با قاچاق سازمان یافته و مخرب اقتصاد کشور، همه ما برای اجرای کامل این مأموریت آماده ایم.
انتهای پیام/
جزئیات جدید از توقیف نفتکش حامل ۱۱ میلیون سوخت قاچاق در خلیج فارس خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار