مقام روس/

حمله به کنسولگری ایران در نجف بخشی از توطئه بزرگ ضدایرانی است

1398/09/07 - 13:08 - کد خبر: 7910 نسخه چاپی

نصر: عضو شورای روابط بین اقوام که زیر نظر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه فعالیت می‌کند، اعلام کرد: حمله به کنسولگری ایران در شهر مقدس نجف بخشی از توطئه بزرگ ضدایرانی در خاورمیانه است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، «اسماعیل شعبانف» روز پنجشنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: از مدتها پیش آمریکا درپی اجرای توطئه بزرگی علیه ایران است و عملیات ویژه مخفی به نام عنکبوت را اجرا می‌کند.
وی با بیان اینکه آنها می‌خواهند به منافع ایران در منطقه ضربه بزنند، ادامه داد: بر اساس نقشه آمریکا ضربه نهایی به جمهوری اسلامی وارد می‌شود و حوادث اخیر این کشور و آشوب‌هایی که در پی اعتراض‌ها برپا شد بخشی از این ضربه بود.
شعبانف که ریاست جامعه طالش‌های روسیه را برعهده دارد، معتقد است که توطئه‌گران با دستور آمریکا و کشورهای حامی آن بویژه عربستان سعودی فعالیت می‌کنند و آمریکا و متحدانش با تحریک عوامل خود تلاش کردند به منافع ایران در عراق ضربه وارد کنند و به آتش کشیدن کنسولگری ایران در نجف در راستای اجرای همین نقشه بوده است.
وی افزود: این اقدام پیام‌آور آن است که توطئه‌ها و ضربه‌ها علیه ایران ادامه می‌یابد و تلاش خواهد شد تا نفوذ ایران در سوریه و عراق کمتر شود.
شعبانف با بیان اینکه هیچکس نمی‌تواند مانع پیشرفت و توسعه ایران شود، اظهار کرد: شکی ندارم که ایران این مرحله را نیز با موفقیت طی خواهد کرد.
مقام روس همچنین به روند توسعه روابط ایران و روسیه اشاره و تصریح کرد: مشارکت راهبردی ایران و روسیه در عرصه‌های مختلف ادامه می‌یابد و روابط با حمایت سران دو کشور در حال گسترش است.
پس از آتش زدن کنسولگری ایران در شهر نجف خبرنگار ایرنا از این شهر گزارش داد که همه کارکنان کنسولگری در سلامت کامل هستند و قبل ورود مهاجمان به ساختمان کنسولگری آنجا را ترک کرده بودند.
در پی این حمله مقام‌های عراقی اعلام کردند که در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان مقابل کنسولگری ایران در نجف، ۴۷ نیروی امنیتی از جمله ۲ افسر زخمی شدند.
کنسولگری ایران در شهر کربلا هم در اوایل ماه جاری از سوی معترضان مورد هدف قرار گرفت.
طبق این گزارش، هم‌اکنون حرم مطهر حضرت امیر المومنین(ع) خالی از زائر است و قیس الخزعلی وارد نجف شده تا دفاع از بیت آیت الله سیستانی را بر عهده بگیرد.
برخی از تظاهر کنندگان به تصاویر برخی از علما در نجف اهانت و بیلبردهای آنها را تخریب کرده اند.

انتهای پیام/

حمله به کنسولگری ایران در نجف بخشی از توطئه بزرگ ضدایرانی است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار