مدیر دارویی معاونت غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

توزیع 60 هزار قلم آنتی بیوتیک در تبریز

1401/08/03 - 18:29 - کد خبر: 78688 نسخه چاپی

نصر: مدیر دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تامین و توزیع حدود 60 هزار قلم آنتی بیوتیک با هماهنگی معاونت غذا و دارو در سطح آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش نصر، یوسف جواد زاده طی گفت و گویی در خصوص آخرین وضعیت تامین آنتی بیوتیک ها در استان گفت: دیروز حدود 60 هزار قلم آنتی بیوتیک با هماهنگی معاونت غذا ودارو از داروسازی دانا به مراکز پخش دارویی تحویل داده شده است، که ظرف یکی دو روز آینده در داروخانه های استان توزیع می شود.
وی با اشاره به کمبود نسبی برخی از اقلام دارویی مانند داروهای بی هوشی و داروهای بیماران خاص گفت: در تامین داروهای بیهوشی و داروهای بیماران خاص کمبود نسبی داریم ولی این کمبود در حد بحرانی و نبود دارو نیست.
جواد زاده همچنین در خصوص وضعیت سرم در استان افزود: با هماهنگی های انجام شده این هفته سرم مجددا توزیع خواهد شد و مشکل اساسی در این رابطه در استان وجود ندارد.
جواد زاده از تامین واکسن آنفلوانزا در سطح استان خبر داد و افزود: در حال حاضر واکسن آنفلونزا در داروخانه ها و مراکز پخش موجود است ولی این واکسن فعلا متقاضی کمتری دارد.
وی با اشاره به پیگیری های این معاونت در خصوص تامین برخی از اقلام دارویی مانند شربت ها و فراورده های تزریقی گفت: در این خصوص نیز کمبود نسبی داریم که با پیگیری های کارشناسان معاونت غذا ودارو این مشکل نیز به زودی رفع می شود.
مدیر دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اولویت نخست داروخانه ها برای توزیع بعضی اقلام دارویی حتی برای سرماخوردگی را نسخه های پزشکی عنوان کرد و افزود: مصرف خودسرانه و یا بی رویه باعث بعضی کمبودها می شود که خواهشمندیم شهروندان عزیز خودسرانه و به خاطر ذخیره بعضی اقلام دارویی به داروخانه ها مراجعه نکنند تا بیماران نیازمند بتوانند اقلام مورد نیاز را تهیه کنند.
انتهای پیام/
توزیع 60 هزار قلم آنتی بیوتیک در تبریز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار