وعده جدید وزیر راه؛

خبرنگاران، فرهنگیان و کارگران خانه‌دار می شوند

1398/09/06 - 12:10 - کد خبر: 7769 نسخه چاپی

نصر: وزیر راه از امضای دو تفاهمنامه با وزارت ارشاد و تعاون برای خانه‌دار کردن خبرنگاران،کارگران و بازنشستگان خبر داد وگفت: تلاطم بازار مسکن متاثر از بخش مسکن نیست.

به گزارش نصر؛ محمد اسلامی دیشب در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه برنامه اجرایی بخش مسکن با همتای سوری خود برای تأسیس سه شرکت کارفرمای مشترک در بخش مسکن و فراهم کردن شرایط حضور شرکت‌های ایرانی در سوریه با اشاره به این‌که تلاطم‌های بازار مسکن، متاثر از بخش مسکن نیست، اظهار  کرد: این موضوع را متاثر از پول‌های سرگردانی دانست که عده‌ای برای حفظ ارزش به طلا، زمین، مسکن یا نظایر آن تبدیل می‌کنند و این شرایط در بازار تلاطم ایجاد می‌کند.

وی مهم ترین هدف دولت و وزارت راه و شهرسازی از احداث واحدهای مسکونی را هماهنگی و اجرای این پروژه‌ها برای فراهم‌کردن زمینه خانه‌دار شدن اقشار هدف اعلام کرد و افزود: این وزارتخانه فارغ از هر اتفاقی که در بازار صورت گیرد، برنامه خود را دنبال می کند.

وی ادامه داد: برای مسکن کارگران و بازنشستگان به‌زودی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تفاهمنامه‌ای امضا می‌کنیم که جزییات آن تا اندازه زیادی مشابه تفاهمنامه ساخت مسکن برای فرهنگیان است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از فراهم‌کردن مقدمات طرحی برای خانه‌دار کردن اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: به این منظور به‌زودی تفاهمنامه‌ای را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا خواهد شد.

این تفاهم نامه در حالی است که طی هفته گذشته تفاهم نامه دیگری میان وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش امضا شد که بر اساس آن قرار است حدود 170 هزار فرهنگی طی سه سال خانه دار شوند که برای این اقدام حدود 7 هزار هکتار زمین نیاز است.

گفته می شود قرار است از منابع صندوق ذخیره فرهنگیان برای تامین مالی ساخت پروژه‌های مسکونی فرهنگیان استفاده شود اما هنوز مشخص نیست منابع مالی تامین مسکن برای کارگران و خبرنگاران چگونه خواهد بود.

پروژه های مسکن در حالی در دولت کلید می خورد که غالب آنها بیش از سه سال برای افتتاح زمان نیاز دارند اما تنها دو سال به عمر دولت زمان باقی مانده است.

انتهای پیام/

خبرنگاران، فرهنگیان و کارگران خانه‌دار می شوند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار