ضرغامی:

امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر از ضروریات دین است

1401/07/20 - 20:15 - کد خبر: 77498 نسخه چاپی

نصر: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در توییتی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را از ضروریات دین دانست و تصریح کرد: وظیفه می‌دانم در مقابل فتنه‌ها و کژی‌ها با روش‌های خاص خودم در فضای مجازی نقش‌آفرینی مؤثر داشته باشم و دین خود را به انقلاب و مردم ادا کنم.

به گزارش نصر، سید عزت‌الله ضرغامی با انتشار متنی در صفحه شخصی خود نوشت: امر به معروف و نهی از منکر از ضروریات دین است که در توییت قبلی‌ام با جمله‌ی: «امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای همگانی است»، بر اهمیت، ضرورت و فراگیری این اصل مهم تأکید کرده‌ام.
وی افزود: مقاله‌ی «واجب فراموش شده» در باب اهمیت این اصل مهم که قبلاً نوشته‌ام، در صفحه‌ی اینستاگرام و کانال تلگرامی‌ام، منتشر شده است.
ضرغامی ادامه داد: معتقدم این وظیفه اگر بر اساس نگاه حکیمانه‌ی شهید مطهری و با رعایت همه‌ی اصول و ضوابط مکتبی صورت گیرد، بسیاری از مشکلات جامعه اصلاح خواهد شد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: متأسفانه برخی از دوستان بدون توجه به صراحت من در توییت اول، صرفاً بر اساس جمله‌ی کنایه و مطایبه توییت دوم که کاملاً روشن و قابل درک است، برداشت ناقصی از موضوع داشته‌اند که قابل احترام است.
وی تصریح کرد: وظیفه می‌دانم در مقابل فتنه‌ها و کژی‌ها با روش‌های خاص خودم در فضای مجازی نقش‌آفرینی مؤثر داشته باشم و دین خود را به انقلاب و مردم ادا کنم. از همه‌ی دوستانی که با دلسوزی و محبت نقطه نظرات خود را به من منتقل کردند، تشکر می‌کنم.
ضرغامی در ادامه این توییت بخشی از مصاحبه‌ خود با رادیو گفتگو در تاریخ ۳ مرداد ۱۳۹۷ را بدین شرح آورده است:
«انقلاب به امر به معروف و نهی از منکر زنده است که اگر [این مهم] تعطیل شود، چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند و لازمه آن، نظارت عمومی و آزادی برای سخن گفتن است. اگر فضای مجازی وجود نداشت، نه آزادی به درستی تبیین می شد تا جلوی اشکالات گرفته شود و نه نظارت عمومی آنطور که شاهد آن هستیم، بر کشورمان حاکم می‌بود و هر دو این سطوح را به برکت فضای مجازی در اختیار داریم.»
انتهای پیام/
امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر از ضروریات دین است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   ناصر   ماه پیش  

آقای ضرغامی، کاخ نشینی، چپاول بیت المال، رباخوری بانکها، فرار از مالیات، زندگی اشرافی و خلاف شوونات اسلامی فرزندان آقایان دولتمردان در خارج از کشور و در ناز و نعمت خودشان در داخل کشور، تعطیلی کارخانجات تولیدی و بیکاری هزاران کارگر به خاطر سودهای نجومی چند تاجر ازطریق واردات کالاهای مشابه تولیدی همان کارخانجات، انتصاب مقامات نه برپایه شایستگی بلکه بر اساس سرسپردگی، دورویی و تظاهر هم مشمول اصل نهی از منکرات و آن هم از نوع خیلی مخرب و مفسد جامعه محسوب می شوند. شما همه این موارد را ول کردید و چسبیدید به حجاب. و توقع هم دارید مردم شما را باور داشته باشند!؟
پژوهشیار