خبر/

مدیر عامل بانک کشاورزی منصوب شد

1401/07/12 - 14:01 - کد خبر: 76680 نسخه چاپی

نصر: وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی "فرشید فرخ نژاد" را به سمت مدیر عامل بانک کشاورزی منصوب کرد.

به گزارش نصر، در حکم سید احسان خاندوزی برای فرخ نژاد آمده است: "نظر به تعهد، تخصص و تجربه جنابعالی، پیرو حکم مورخ ۱۱ مهر ماه سال ۱۴۰۱ هیات مدیره آن بانک و به استناد ماده ۳۵ دستورالعمل الزامات حاکمیت شرکتی در بانک های دولتی مصوب مجمع عمومی بانک ها، به موجب این حکم به سمت مدیر عامل بانک کشاورزی منصوب می شوید.
امیدوارم در سایه عنایت پروردگار با همفکری و همدلی کارکنان بانک کشاورزی و همکاری با نهادهای تخصصی ذیربط، تمامی تلاش و مساعی خود را در راستای نیل به اهداف دولت خدمتگزار معطوف فرمایید".
وزیر اقتصاد در حکم صادره برای مدیر عامل جدید بانک کشاورزی، "هدایت اعتبارات به سمت بخش های مولد اقتصاد، متناسب با اولویت های توسعه ای در بخش و گسترش تامین مالی بخش کشاورزی در راستای تقویت تولید کالاهای اساسی و استراتژیک و استفاده از ابزارهای نوین برای تامین مالی الگو های نوین در کشت محصولات کشاورزی و دائمی" را از جمله مهم ترین اولویت های کاری وی ذکر کرده است.
خاندوزی در این حکم، همچنین مواردی چون "استقرار کامل نظام اعتبارسنجی و رتبه بندی و رعایت بهداشت اعتباری"، "پیشگیری از وقوع حملات سایبری و حفاظت اطلاعاتی و اجرای کامل برنامه امنیت داده ‏ ( Data Security)و " سرعت بخشی به اجرایی نمودن نقشه راه و برنامه استقرار تحول دیجیتال با توجه به سیاست های مرتبط با اقتصاد هوشمند، ابلاغی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی را از جمله دیگر اولویت های کاری فرخ نژاد مورد تأکید قرار داده است.
طبق اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، "پیاده سازی نظام جانشین پروری و استفاده از نیروهای جوان و نخبه، در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه و اجرای کامل دستورالعمل حاکمیت شرکتی، مطابق با ابلاغیه وزارت امور اقتصادی و دارایی"، "سودآور ساختن عملیات اصلی بانک و بهبود نسبت کفایت سرمایه حداقل به میزان استانداردهای نظارتی" و "ایجاد توازن در تخصیص عادلانه تسهیلات از منظر جغرافیایی مطابق با قوانین بالادستی" از جمله اولویت های کاری مدیر عامل جدید بانک کشاورزی است.
"رعایت انضباطی بودجه ایی و مدیریت بهینه هزینه ها در راستای بهبود کارایی و اثربخشی فعالیت های بانک" از جمله نکات دیگری است که به عنوان اولویت های کاری فرخ نژاد مورد تأکید وزیر اقتصاد قرار گرفته است.
انتهای پیام/
مدیر عامل بانک کشاورزی منصوب شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار