وزیر مسکن سوریه؛

اولویت دمشق همکاری با شرکت‌های ایرانی است

1398/09/05 - 12:39 - کد خبر: 7662 نسخه چاپی

نصر: وزیر مسکن سوریه گفت: دولت این کشور مقرر کرده همه تسهیلات لازم و اولویت را به شرکت‌های ایرانی بدهد تا در بازسازی سوریه همکاری کرده و از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این کشور بهره‌مند شوند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، «سهیل محمد عبداللطیف» روز سه‌شنبه در همایش تجاری ایران و سوریه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، افزود: تفاهم‌نامه امضا شده در کمیته مشترک ایران و سوریه شامل اقدامات عملی از جمله تاسیس شرکت‌های ایرانی و سوری است. در صورت عملی شدن توافقات، می‌توانیم از شرکت‌های دولتی سوریه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دولتی و خصوصی ایران امکانات مختلفی دارند، ادامه داد: در صورت ایجاد شرکت مشترک ایرانی-سوری، شرکت‌ها در تمام استان‌های سوریه می‌توانند حضور داشته باشد.

عبداللطیف طیف در این زمینه توضیح داد: این شرکت نیازی به ورود به مناقصه ندارد و می‌تواند مستقیم وارد کار اجرا بشود. همچنین پروژه‌های سرمایه‌گذاری داریم که سرمایه گذار ایرانی می تواند وارد آن بشود.

وزیر مسکن سوریه خاطرنشان کرد که باید درباره مساله ضمانت‌نامه و موضوعات مالی، تفاهم کامل وجود داشته باشد چرا که بقیه فعالیت‌ها وابسته به توافقات مالی و بانکی است.

عبداللطیف اعلام کرد: گام بعدی توافقنامه، تاسیس بانک مشترک بین ایران و سوریه است که در سوریه تاسیس می‌شود.

وی بخش خصوصی در هر دو کشور را شریک اصلی همه پروژه‌های سرمایه گذاری دانست و افزود: ضروری است بخش خصوصی ایران در بازسازی سوریه فعال شده و این بخش در بازسازی زیرساخت‌های سوریه وارد عمل شود.

انتهای پیام/

اولویت دمشق همکاری با شرکت‌های ایرانی است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار