فرمانده اخراجی پنتاگون؛

مداخله ترامپ یعنی اینکه می‌توانید قِسِر در بروید!

1398/09/05 - 09:53 - کد خبر: 7619 نسخه چاپی

نصر: ارشدترین مقام غیرنظامی نیروی دریایی آمریکا که بر سر پرونده جنجالی یک کماندوی نیروی دریایی ویژه این کشور اخراج شد، گفت تصمیم دونالد ترامپ برای عفو این نیروی خاطی و حفظ نشان او حامل این پیام است: «شما می‌توانید قِسِر در بروید!»

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، ریچارد اسپنسر اخراجی که ارشدترین مقام غیرنظامی پنتاگون محسوب می‌شد، از عملکردش در پرونده ادوارد گلگر، رئیس عملیات‌های یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا دفاع کرد. او در مصاحبه با سی‌بی‌اس از مداخله ترامپ در فرایندهای قضایی ارتش آمریکا به شدت انتقاد کرد.

ادوارد گلگر ماه ژوئیه در پرونده جرایم جنگی گناهکار شناخته شد. مقام‌های نیروی دریایی آمریکا هم در حال بررسی خلع درجه او بودند که پیشتر در یک دادگاه نظامی به جرم عکس گرفتن با جسد یک عضو داعش گناهکار شناخته شده بود. اتهام دیگر او قتل آن اسیر بود که از آن تبرئه شد. اما دونالد ترامپ ۲۱ نوامبر به طور علنی در این پرونده مداخله کرد و در توییتر نوشت که این نظامی از خدمت محروم نخواهد شد.

ریچارد اسپنسر گفت: «خب این اقدام حامل چه پیامی است؟ اینکه شما می‌توانید قِسِر در  بروید. ما به نظم و مقررات مناسب نیاز داریم. این ستون فقرات کار ماست، بررسی خلع درجه آن نظامی از طریق مقام‌های ارشد حیاتی بود. مقام‌های ارشد، ستون فقرات ارتش ما هستند. آن‌ها کلید نظم و مقررات خوب هستند. آن‌ها می‌توانند این را مدیریت کنند، آن‌ها می‌توانند در هر یک از بخش‌هایشان این را مدیریت کنند.»

پنتاگون ۲۴ نوامبر در یک بیانیه رسمی اسپنسر را به دور زدن مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا متهم کرد و گفت که رئیس پنتاگون از او خواسته است تا استعفایش را تسلیم کند. فرمان عفو ترامپ با انتقادهای زیادی مواجه شده بود، از جمله اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ با عفو این افراد از اختیارات ریاست‌جمهوری "استفاده بی‌شرمانه" کرده و این پیام را منتقل کرده است که با جرائم جنگی برخوردی نمی‌شود.

انتهای پیام/

مداخله ترامپ یعنی اینکه می‌توانید قِسِر در بروید! نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار