وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری؛

طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور سال ۹۹ اجرایی می‌شود

1398/09/04 - 15:39 - کد خبر: 7578 نسخه چاپی

نصر: وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت که طرح رتبه‌بندی ملی دانشگاه‌های کشور از ابتدای سال ۹۹ اجرایی خواهد شد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، منصور غلامی روز دوشنبه در جریان بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی چالوس در جمع اساتید و مسئولان این دانشگاه افزود: شاخص های رتبه بندی دانشگاه ها بازنگری و کاملا بررسی و تعریف مجدد شده و با شاخص های جدید می توانیم دانشگاههای کشور علاوه بر مقایسه با یکدیگر، با دانشگاه های خارج هم مقایسه کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه پژوهش هم دانشگاه های کشور حضور قوی داشتند و با این حضور قوی هم نه تنها جایگاه عملی دانشگاه ها را در رتبه بندی ۲۰۲۰ حفظ کردیم بلکه به عبارتی می توانیم ارتقا دهیم ضمن اینکه تعداد قابل توجهی از دانشگاه های کشور در این رتبه بندی قرار دارند.

وزیر علوم با تاکید بر این نکته که آموزش عالی کشور اعم از بخش دولتی و غیر دولتی باید در راستای توسعه کشور قرار گیرد، گفت: دانش آموختگان ما هر چقدر کیفی تر و بهتر آموزش ببیند در آینده می توانند نیروی قوی تر و تاثیر گذارتر در اجرا باشند.

 

طرح مهارت آموزی دانشجویان

غلامی همچنین اجرای طرح مهارت آموزی دانشجویان را یکی از طرح های خوب آموزش عالی توصیف کرد و گفت: این طرح که از دو سال پیش در دانشگاه های کشور اجرایی شده، توفیقات خوبی داشته و بر اساس این طرح دانشجویان در حین تحصیل مهارت هایی را که مرتبط با شغل آینده آنان است آموزش می بینند.

وی افزود: هدف طرح این است که تحصیلکردگان دانشگاهی به عنوان توان به کارگیری دانشی را که در دانشگاه ها کسب کردند، به عنوان نیروی انسانی در بخش های مختلف جامعه پیاده کنند تا بتوانند انتظاری را که از آنان در بحث اشتغال وجود دارد، برآورده کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی هم در این جلسه از جذب ۴۰۰ عضو هیات علمی جدید در دانشگاه آزاد کشور خبر داد و گفت: برای ارتقای این دانشگاه به دنبال جذب نیروهای جوان تا آخر آذر ماه هستیم.

مهدی تهرانچی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی  هم اکنون ۲۴ هزار نفر عضو هیات علمی و ۳۴ هزار کارمند دارد.

وی با اشاره به وجود یک هیات ممیزی در دانشگاه آزاد کشور، خواستار افزایش هیات ممیزی برای افزایش فرآیند و تحرک بیشتر این دانشگاه شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه آزاد ۳۸ درصد آموزش عالی کشور را بر عهده دارد و با دارا بودن ۱۷ هکتار وسعت می تواند نقش بسزایی در بستر سازی لازم برای کارآمدی در مهارت افزایشی همراه با کیفی سازی داشته باشد.

وی بر ضرورت تغییر ماهیت در این دانشگاه برای روش ها و آموزش ها به علوم غیر پزشکی و علوم پایه و کار آفرینی آنها تاکید کرد.

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری اطلاعات در جریان سفر یک روز خود به استان مازندران صبح امروز پس از ورود به نوشهر در محوطه دانشگاه علوم دریایی نوشهر به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

غلامی همچنین از دانشگاه  و موسسات آموزش عالی در شهرهای نوشهر و چالوس ، مرکز علم و فناوری رشد نوشهر بازدید کرد.

آخرین برنامه وزیر علوم عصر امروز شرکت در جلسه شورای اداری شهرستانهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت در نوشهر است.

انتهای پیام/

طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور سال ۹۹ اجرایی می‌شود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار