خبر/

رزمندگان دانشگاه تبریز تجلیل شدند

1401/06/30 - 11:36 - کد خبر: 75555 نسخه چاپی

نصر: مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان دانشگاه تبریز با حضور رییس دانشگاه تبریز، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی و جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه در تالار شهید شفائی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش نصر، دکتر صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره‌ی شهدای گرانقدر به‌ویژه شهدای دانشگاه تبریز، با بیان اینکه وظیفه‌ی جامعه‌ی دانشگاهی پاسداری از ارزش‌های والای انقلاب است، اظهار کرد: شهدا از جان و مال خویش گذشتند و ازانقلاب اسلامی و نظام پاسداری کردند و اکنون برلی همه‌ی دانشگاهیان فرض است که با همدلی این سنگر ولایت مداری و انقلابی گری را گسترش داده و فضای جامعه را برای تمدن نوین اسلامی محیا سازیم.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی نیز طی سخنانی گفت: هیچ وقت مبارزه‌ در اسلام تعطیل نشده است و در طول تاریخ از زمان انبیا و اولیا تاکنون هرلحظه به منزله برهه‌ی حساسی از تاریخ بوده و تا زمانی که حق و باطل وجود دارد، مبارزه نیز وجود خواهد داشت.
حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری ادامه داد: دفاع مقدس نیز یکی از برهه‌هایی است که تقابل حق و باطل را نشان داد و همه‌ی دنیا شاهد بود که تمامی ابرقدرت‌ها علیه جمهوری اسلامی متحد شده بودند؛ اما در اثر فداکاری‌های مردم که با فرمان امام خمینی(ره) راهی جبهه شدند، دشمن شکست خورد.
وی با بیان اینکه دشمن همواره بستر فتنه را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: دشمن با هر بهانه‌ای به دنبال ایجاد فتنه است و خط مبارزه با دشمن تا به امروز ادامه داشته و ما همیشه در حال مبارزه با جبهه‌ی کفر هستیم. لذا باید عده‌ای در وسط میدان آگاهی و روشنگری کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی در خاتمه تاکید کرد: روشنگری و تبیین اسلحه‌ی امروز ما است و همه‌ی ما باید در جنگ روایت‌ها هوشیار بوده و به وظیفه‌ی تبیینی خود عمل کنیم.

نباید ولی فقیه را تنها بگذاریم
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز نیز طی سخنانی گفت: همانطورکه امام خمینی(ره) تاکید کرده‌اند، نباید اجازه دهیم رزمندگان در میان پیچ و خم زندگی فراموش شوند و ما با گرامیداشت این ایام درواقع ارزش‌های انقلاب را حفظ می‌کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین سعید علیزاده ادامه داد: هیچ چیز دیگری نمی‌تواند جایگزین ارزش‌ها و شاخص‌های دفاع مقدس باشد و بهترین راه برای نمایش ارزش‌های والا، بیان رشادت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس است.
وی با انتقاد از سکوت برخی افراد در بیان واقعیت‌های دفاع مقدس بر ضرورت معرفی و تجلیل از رزمندگان تاکید کرد و افزود: متاسفانه وقتی رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس را به نسل فعلی بیان می‌کنیم، می‌گویند این افراد استثنا هستند درحالیکه نباید اجازه دهیم واقعیت جنگ‌ها تحت عنوان استثنا تلقی شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: ما باید رزمنده بمانیم و تلاش کنیم ارزش‌هایی فراتر از محتوای صنفی را بیان کنیم که برای این کار ابتدا باید خودمان را از پیچ و خم زندگی خلاص کنیم سپس به بیان ارزش‌های دفاع مقدس بپردازیم و باید عهد ببندیم تا نگذاریم ولی فقیه تنها بماند و باید ارزش‌هایی را که همچنان بر روی زمین مانده، بیان کنیم تا دشمنان ناامید شوند.
همچنین در مراسم جلد دوم کتاب "نقش دانشگاهیان دانشگاه تبریز در  دفاع مقدس که توسط دکتر محمدعلی پرغو عضو هیات علمی دانشگاه تبریز تدوین و گردآوری شده رونمایی شد.
براساس این گزارش، در پایان این مراسم رزمندگان دانشگاه تبریز مورد تجلیل قرار گرفتند.
انتهای پیام/
رزمندگان دانشگاه تبریز تجلیل شدند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار