خبر/

درخواست نماینده میانه از رئیس جمهور برای تشکیل قرارگاه مهار تورم

1401/06/29 - 14:10 - کد خبر: 75459 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: از رییس جمهور تقاضا دارم با تشکیل قرارگاهی اثربخش و قوی و با همراهی قوای سه گانه هر چه سریع‌تر تورم و گرانی افسار گسیخته را مهار کرده و نگذارند استخوان مردم تحت این فشارهای طاقت فرسا خرد گردد.

به گزارش نصر، مهدی اسماعیلی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بسیاری از تحلیلگران سیاسی دنیا بر این باورند که جهان در حال عبور از غرب به جهان پساغرب است. ضعف و کاهش نفوذ آمریکا و اروپا در معادلات بین المللی زمینه را برای کشورهای دیگر فراهم کرده است تا نظم جهانی جدیدی را شکل دهند و برخی از آنها از ظهور قرن آسیایی و قدرتی به نام ایران سخن گفته‌ اند که توانسته با مقاومت پایدار و با تکیه بر توانمندی و شایستگی جوانان خود و زعامت رهبر حکیم  انقلاب موازنه قدرت را در عرصه جهانی بر هم زند، این مطلب فراتر از  یک دگرگونی درونی در ژئوپولوتیک قدرت جهانی صحبت می کند. 
وی در ادامه گفت: امروز متخصصان اصلی اقتصادی عامل اصلی تورم و گرانی را سیاست‌ های سلیقه ‌ای و غیر علمی، رشد نقدینگی و چاپ پول بی پشتوانه، ساختار و افکار غیر مولد عمدتا فساد زا تعریف کرده‌اند و دولت سیزدهم در راستای جراحی این ساختار معیوب اقداماتی را آغاز کرده که امیدواریم نتایج ثمربخشی را  در سیاست‌های اقتصادی کشور به دست آید. البته این مهم نیازمند هوشیاری، دقت و  کنترل آسیب‌ های وارده بر اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه است؛ لذا از رییس جمهور درخواست دارم با تشکیل یک قرارگاه اثربخش و قوی و اهتمام و همراهی قوای سه گانه هر چه سریع‌تر تورم و گرانی افسار گسیخته را مهار کرده و نگذارند استخوان مردم تحت این فشارهای طاقت فرسا خرد گردد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: مشکلات معیشتی و درخواست های مظلومانه  بازنشستگان کشوری و لشکری، نیروهای نظامی و انتظامی، کارمندان و کارگران با دریافتی و درآمد بسیار ناچیز که در این شرایط سخت اقتصادی با شرمندگی تمام، گذران زندگی می‌کنند بدون فوت وقت رسیدگی کنند و اقداماتی جبرانی و التیام بخش به عمل آورند.
نماینده مردم میانه در مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: برابر اصل ۳۱ قانون اساسی، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است و دولت موظف به تامین آن می باشد، اگر تا دیروز مسکن دار شدن آرزوی هر جوانی بود، متاسفانه امروز تامین هزینه اجاره نشینی قصه پرغصه آنان است، حل سریع مسکن و حداقل با رویکرد تحویل یک قطعه زمین و حمایت های جانبی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
اسماعیلی با بیان اینکه جلوگیری از عوامل و مافیای گرانی زمین از عهده یک وزارتخانه خارج است، تاکید کرد: این موضوع همت و ورود تمام مسئولان را طلب می کند و باید بسیجی وار این معضل اجتماعی را برطرف کرد.
وی افزود: آقای وزیر چرا با گذشت بیش از ۹ ماه از صدور آن در ارتباط با تکمیل ایستگاه راه آهن ترکمانچای که در مسیر ریلی میانه به تبریز قرار دارد، بی توجهی شده و گوش شنوایی برای اتمام این پروژه وجود ندارد.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر ورزش خواستار توجه به مدال آوران و قهرمانان نام آور این شهرستان در میادین مهم ورزشی شد و گفت: حتما نمی‌دانید که آنان علیرغم این همه افتخار آفرینی ها با چه مشکلات، کمبودها و بی توجهی ها دست به گریبان هستند، این بی اطلاعی از شما وزیر متخصص بسیار بعید است.
اسماعیلی در ادامه خطاب به وزیر صمت یادآور شد: چنانکه می‌دانید منظور قانونگذار از اعطای مجوز واردات خودرو حمایت از مصرف کننده و برخورداری آنان از خودروی ایمن با کیفیت و دارای امکانات مناسب و نیز تلنگری برای خودروسازان داخلی می باشد، تا با بازنگری جدی تولیدات خود و متناسب با پیشرفت‌های بروز دنیای خودروسازان داشته باشند، اما شرایط اعلامی وزارت صمت و صدور مجوز واردات خودروهای زیر ۲۰ هزار یورو و هزینه های متعلق به آن عملا ورود خودروهایی با شرایط یاد شده را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد که قادر به شکستن انحصار و تامین تقاضای  دیرینه مردم نخواهد شد. در این راستا از فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی‌ و لزوم نوسازی خودروهای سنگین و ماشین آلات عمرانی که نقش بسیار مهمی در امور کشور دارند نیز نباید غافل شد.
وی در پایان خطاب به وزیر کشور گفت: با توجه به اینکه تعدادی از فرمانداری‌های کشور به نام معاونت استانداری و فرمانداری ویژه عنوان گرفته اند، اما عملا تفاوت چندانی با اختیارات و وظایف فرمانداری های دیگر ندارند، لذا ضروری است در جهت چابک سازی و تفویض اختیارات مناسب به این فرمانداری ها و کاهش مراجعات زاید به مراکز استان ها سریعا دستورالعمل را تهیه و کارسازی لازم را انجام دهید.
انتهای پیام/
درخواست نماینده میانه از رئیس جمهور برای تشکیل قرارگاه مهار تورم خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار